Menu

Internetové knihkupectví Kosmas

21.07.2011 10:39 | Redakce Chip + Přidat komentář
Internetové knihkupectví Kosmas

Internetové knihkupectví Kosmas | foto: CHIP

Firma Kosmas spustila novou verzi internetového knihkupectví Kosmas.cz, které patří k nejstarším českým elektronickým obchodům. Nezměnilo se pouze logo a design stránek, nová je i celá aplikace a přibyly nové služby.

„Po letech evolučních úprav staré verze jsme došli k závěru, že je čas na zásadní změnu. Proto je nový Kosmas.cz postaven od základu nově „na zelené louce“. Abychom mohli realizovat náměty našich zákazníků i naše představy bez větších kompromisů, nešli jsme cestou nákupu „krabicového“ řešení, ale investovali jsme do vlastní zakázkové technologie.“, uvádí obchodní ředitel Josef Žák.
Při realizaci nového vzhledu knihkupectví byly hlavními cíly maximální jednoduchost navigace a přehlednost stránek bez zbytečných rušivých prvků. Větší prostor a lepší prezentace jsou věnovány hodnocením zákazníků či ukázkám z recenzí v tisku. „Nemálo návštěvníků k nám přichází nezávazně brouzdat knižní nabídkou a věříme, že tyto návštěvy budou nyní ještě příjemnější a inspirativnější.“, dodává Josef Žák.
V technickém řešení byla velká pozornost věnována novému fulltextovému vyhledávání s našeptávačem, aby relevance výsledků a komfort byly srovnatelné s tím, na co jsou uživatelé zvyklí z předních internetových vyhledávačů. K dalším novinkám patří například věrnostní program, informace o dostupnosti knihy v síti „kamenných“ prodejen firmy Kosmas nebo možnost objednávky bez registrace.
„Nová verze je hlavním krokem k upevnění pozice jedničky mezi českými internetovými knihkupectvími, nikoliv však jediným. Během léta a podzimu bude následován výrazným rozšířením sortimentu, v první řadě o e-knihy. Možnost osobního odběru internetových objednávek rozšíříme na celou síť firemních prodejen a již nyní chystáme rozšíření nové verze o další funkce, včetně „vychytávek“ jako je například filtrování výsledků hledání podle barvy knižní obálky.“, nastiňuje další plány Josef Žák.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení