Menu

IP kamerka do domácnosti

10.04.2015 14:05 | Pavel Trousil + Přidat komentář
IP kamerka do domácnosti

IP kamerka do domácnosti | foto: CHIP

Internetový obchod XiaomiForSale.com uvedl novou IP kameru, která předznamenává nástup produktů Xiaomi pro chytrou domácnost na evropský trh. Prostřednictvím kamery, která stojí 1013 Kč, můžete zkontrolovat svůj domov na dálku. 

img-6091-nahled

Základní funkcí kamerky Ip Cam YI je monitoring sledovaného prostoru. Tak jako všechny produkty Xiaomi je i tato kamera napojena na aplikaci v mobilním telefonu a komunikuje s okolím bezdrátově prostřednictvím WiFi. Díky tomu lze kameru ovládat na dálku odkudkoli. Po zapojení kamery do napájení a instalaci softwaru do smatphonu stačí obě zařízení propojit a vše je připraveno k použití.

S využitím kamerky máte kdykoli možnost zkontrolovat prostor před kamerou a díky vestavěnému mikrofonu můžete dokonce slyšet zvuk ze sledované místnosti. V případě potřeby lze také prostřednictvím aplikace v telefonu promluvit do kamery. Nahrát video nebo zachytit snímek dění před kamerou je otázkou doteku displeje smartphonu.

img-6096-nahled

Pro komunikaci s kamerou jsou k dispozici dvě aplikace – obě mohou uživatelé získat na stránkách www.miuios.cz. Tu jednodušší přeložila komunita MIUI CZ&SK, která se stará o lokalizaci veškerého softwaru, do českého jazyka. Jejím prostřednictvím můžete ovládat kameru, zachytit statický snímek nebo video, či promluvit odkudkoli přes telefon do kamery. Druhou aplikaci, která byla původně k dispozici pouze v čínštině, přeložili členové české a slovenské komunity MIUI prozatím do angličtiny. Jedná se o komplexní nástroj k ovládání všech produktů chytré domácnosti Xiaomi. Tento nástroj umožňuje navíc při detekci pohybu v místnosti nahrávat video na vloženou paměťovou kartu microSD. V kombinaci s chytrým routerem Xiaomi lze video zachycené kamerou nahrát také na úložný prostor síťového disku mimo kameru.

Xiaomi Yi snímá video v rozlišení 1280×720 bodů se snímkovou frekvencí 20 obrázků za vteřinu. Její širokoúhlý objektiv zachytí obraz v zorném úhlu 111°. Tato IP kamera se následně bude moci zapojit do systému zabezpečení se sestavou bezpečnostních senzorů, které společnost Xiaomi uvedla před nedávnem a která se v brzké době také dostane prostřednictvím obchodu XiaomiForSale.com na evropský trh.  Kamera je již nyní dostupná na stránkách e-shopu XiaomiForSale.com, jenž zajištuje její dodání v rámci České republiky a Slovenska do 3 pracovních dnů od objednání a také lokální záruční i pozáruční servis všech zařízení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení