Menu

iPhone za předplatné: Apple plánuje změny v systému prodeje svých oblíbených smartphonů

29.03.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
iPhone za předplatné: Apple plánuje změny v systému prodeje svých oblíbených smartphonů

iPhone za předplatné: Apple plánuje změny v systému prodeje svých oblíbených smartphonů | foto: Henry Ascroft/Unsplash

Příznivci iPhonů by do budoucna mohli přejít na služby předplatného, který by mohl být variantou jednorázových nákupů. Nasvědčují tomu informační úniky o budoucích plánech výrobce.

Apple velmi pravděpodobně pracuje na novém způsobu, jak zákazníky ještě více přesvědčit o koupi iPhonu nebo iPadu. Jak uvádí agentura Bloomberg s odvoláním na interní zdroje, výrobce pro svůj hardware údajně uvažuje o modelu předplatného. Namísto plné ceny by zákazníci mohli za nový iPhone platit měsíční poplatek.

Vzhledem k tomu, že inovace je pravděpodobně stále v počáteční fázi, nejsou z důvěrných zdrojů k dispozici žádné další informace. Otevřené tedy stále zůstává, jaká zařízení na bázi předplatného Apple bude nabízet a za jaké ceny. Je ale možné, že koncepci hardwarového předplatného uvede na trh už s iPhonem 14. Jeho uvedení se očekává na podzim 2022.

Podobné nabídky už existují, ale není to od samotného Applu.

Předplatné na iPhone: výhody pro uživatele

iphone11

Pokud se potvrdí informační úniky, dočkáme se předplatného na hardware Apple už spolu s uvedením iPhonu 14. Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Tato inovace by pro Apple znamenala velký posun. Doposud technologický gigant nabízel modely předplatného pouze v oblasti digitálních služeb, například pro Apple TV+. Je také možné, že Apple do předplatného zahrne nejen hardwarová zařízení, ale přidá také různé digitální služby. V úvahu by přicházel například nový iPad s Apple TV+ nebo iPhone s předplatným iCloudu pro ukládání obsahu.

Předplatné ale bude pravděpodobně vázáno na určité období. Vzhledem k tomu, že mezi různými generacemi iPhonů a dalších zařízení Apple obvykle bývá roční odstup, je velmi pravděpodobné, že právě roční časový interval v plánované nabídce převládne.

Zdroj: Bloomberg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení