Menu

itkult.com

25.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
aukce IT profesionálů začíná

itkult.com: aukce IT profesionálů začíná

Nový komunitní" portál nabízí řešení s nedostatkem či nadbytkem IT profesionálů formou aukce. Hlavní službou, kterou itkult.com nabízí, je inzerce zaměřená na nabídky a poptávky po IT profesionálech, inovačním přístupem formou aukce.

Firmy s aktuálním nadbytkem IT profesionálů mohou nabízet tyto kapacity na omezenou dobu, naopak firmy s potřebou dočasného pronájmu nových sil mohou tyto kapacity poptávat a to vše formou kontraktů a s možností využití aukčního systému. Do celého systému se mohou stejnou formou zapojit i jednotlivci.

Běžným problémem, kterému firmy z oblasti IT čelí, je nedostatek či naopak nadbytek pracovních sil v konkrétním čase. Hlavní inovací portálu je zavedení systému spolupráce na základě kontraktů. To umožňuje zveřejňovat a propojovat nabídky a poptávky práce, ale zejména zprostředkovávat inzerci pro dočasný pronájem IT profesionálů. Příkladem využití pružnosti systému je pronájem pracovních sil na konkrétní dobu a projekt, s možností plánování a rezervace zdrojů v budoucnu.

Bezesporu zajímavým aspektem inzerce je prvek aukce. Na každou nabídku lze reagovat protinávrhem a změnit nabízenou částku vzhledem k předcházejícímu návrhu. Každý poptávající tedy vidí u nabídky jak její výchozí hodnoty, tak i předchozí reakce účastníků aukce.

Václav Lavička, Managing Partner řekl: „Z vlastní praxe víme, že ve všech firmách řeší problém se střídáním období, kdy je IT lidí přebytek, a období, kdy je jich naopak nedostatek. Proto jsme navrhli inzertní médium jako další nástroj, jak tento problém řešit," a dodává „Naší dlouhodobou vizí je vytvořit komunitu IT profesionálů, pro kterou bude portál nejen užitečným pracovním nástrojem, ale i zdrojem inspirace a zábavy."

Důležitou součástí portálu je i zábavní sekce, která nabízí motivační rozhovory se zajímavými osobnostmi z IT oblasti, či skupinové akce pro IT komunitu a další obsah k osvěžení IT specialistů po práci.

Aleš Přistál

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení