Menu

Jak správně fotografovat skupinové fotografie

26.04.2018 16:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak správně fotografovat skupinové fotografie

Jak správně fotografovat skupinové fotografie | foto: CHIP

Dobrou a profesionálně vypadající skupinovou fotografii zvládnete s trochou úsilí vyfotografovat i vy. Máme pro vás několik tipů, které vám to usnadní a pomocí kterých dosáhnete lepších výsledků.

Osvětlení : Zajistěte si, aby byl prostor dobře osvětlený. To je samozřejmě základ. V tmavých prostorech může blesk fotoaparátu části snímku přeexponovat a světlo blesku může také vytvářet stíny a tvrdé přechody.

Semkněte skupinku : Zorganizujte si fotografované osoby tak, aby skutečně tvořily skupinku a nebyly mezi nimi velké mezery. Pokud jde třeba o narozeninovou party nebo svatbu, zvýrazněte oslavence nebo novomanžele. Oslavenci můžete dát například klobouk nebo výrazné oblečení.

Kreativita : Také při skupinové fotografii můžete využít fantazii. Vyzkoušejte neotřelé nápady, skupina nemusí nutně stát – nechte ji klečet, ležet na břiše, nebo skákat do vzduchu.

Bez mrkání : Mrkání je naprosto normální, ale u fotografie je rušivé. Pořiďte proto více snímků se stejným záběrem, abyste získali snímek, kde nikdo nebude mít zavřené oči. Můžete také větší skupinku rozdělit, například po třech. Pak budete mít mnohem větší pravděpodobnost, že na fotografii budou mít všichni otevřené oči.

Komunikace : Fotograf by měl být v nepřetržitém kontaktu s osobami, které fotografuje, a měl by jim vydávat jasné pokyny – ovšem ne příkazy. Snažte se navodit veselou atmosféru. Pokud máte s fotografovanými osobami bližší kontakt, budou se chovat přirozeněji a uvolněněji a získáte zajímavější snímky.

Načasování : Do fotografování celých skupin se pusťte co nejdříve. Účastníci akce jsou ještě v dobré náladě a ochotní se fotografovat. Čas hraje roli i z hlediska osvětlení. Příliš jasné slunce vrhá nepříjemné ostré stíny, takže je lepší využít odpolední osvětlení, kdy už slunce není tak ostré a může být za mraky.

Místo : Pro pořízení skupinové fotografie vyberte vhodné místo – to také hraje podstatnou roli. Pro fotografované osoby musí být bezpečné a dobře osvětlené. Pokud se má na snímek vejít hodně osob, lépe je umístíte například na schody nebo na mírný svah.

Perspektiva : Pro fotografování využívejte různé pohledy. Jiný úhel pohledu přinese zcela nový snímek. Nebojte se udělat více snímků z několika úhlů záběru a vyberte ten nejzajímavější.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení