Menu

Jaké služby se nejvíce hledají na internetu?

04.06.2014 12:26 | Karel Kovar + Přidat komentář
Jaké služby se nejvíce hledají na internetu?

Jaké služby se nejvíce hledají na internetu? | foto: CHIP

Uživatelé si oblíbili objednávání služeb přes internet. Nejvíce vyhledávají služby masérů, kadeřníků a instalatérů…

Pondělí, úterý, čtvrtek – to jsou dny, kdy nejvíce vyhledáváme služby na internetu. Na rychlé vyhledávání prostřednictvím katalogových portálů si Češi zvykají. Katalogové portály si více oblíbily ženy, které tvoří šedesát procent uživatelů. Na internetu nejčastěji vyhledávají masáže, instalatéry nebo služby hodinového manžela. Dokládají to statistiky za první rok fungování portálu www.sluzbomat.cz, který Čechům zatím pomohl najít přes čtyři sta tisíc služeb. Téměř polovina uživatelů u Službomatu hledá služby prostřednictvím prohlížeče Chrome. Pětina dokonce dává přednost aplikacím v chytrých telefonech. Profily na katalogových serverech má stále více firem a živnostníků, kteří tak generují zajímavé zisky. Jen u masáží byl za rok fungování Službomatu odhad uskutečněných zakázek přes vyhledávání na portálu téměř 10 milionů korun.

Konkurence postupně roste, a tak se katalogové portály snaží zákazníky nalákat na nadstandardní služby. Službomat například umožňuje registraci základního profilu firmám zdarma, což oceňují především začínající podnikatelé. Postupně se k tomuto trendu přidali i další, například lídr trhu Firmy.cz. Další vyhledávací portál YELP zase láká na hodnocení služeb. Službomat zase klientům jako jediný nabízí možnost rezervací přes formulář Reservo, který šetří čas živnostníkům i zákazníkům.

sb-infografika-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    pomoc

    Prosím pomožte mi při likvidaci reklam na facebooku,Jsem pouhý amatér a nevím si rady.Už jsem si stáhla Stylish -ale nevím jak dál.pomůže někdo? Budu nesmírně ráda,poněvadž mám dost reklam!!! Děkuji

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení