Menu

Jde o důsledky obchodní války? Huawei se chystá prodat Honor

15.10.2020 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jde o důsledky obchodní války? Huawei se chystá prodat Honor

Jde o důsledky obchodní války? Huawei se chystá prodat Honor | foto: Janitors/Foter.com

Čínský technologický obr je pod tlakem amerických sankcí. Nyní se množí zprávy o tom, že společnost zvažuje prodej své dceřiné firmy Honor.

Poté, co se minulý týden objevily informace o možném prodeji Honoru, dceřiné firmy Huawei, byly následně zamítnuty. Nyní ale Reuters přichází s dalšími novinkami, které se týkají možné obchodní transakce. Zatím se neví úplně přesně, o co vlastně jde, ale vše nasvědčuje tomu, že Huawei jedná o prodeji části svých aktivit, které se týkají smartphonů Honor.

Huawei: nyní to tedy pokračuje

honorsell1

Po uvalení amerických sankcí se Huawei restrukturalizuje. | Zdroj: Janitors/Foter.com

Značka Honor byla společností Huawei založena v roce 2013. Její podnikání ale většinou vždy fungovalo nezávisle na mateřské firmě. Huawei jedná s Digital China Group, hlavním distributorem smartphonů Honor, ale i dalšími potenciálními zájemci o prodeji části svých aktivit, týkajících se právě dceřiné značky. To by mohlo přinést až 3,7 miliardy USD.

Kvůli sankcím, které na Huawei uvalila americká vláda, přehodnocuje čínský výrobce své priority. Místo brandu Honor, kterým cílila na mladé lidi a jehož produkty jsou v oblibě vzhledem k jejich dobrému poměru ceny k výkonu a kvalitě smartphonů, se chce Huawei do budoucna více zaměřit na své telefony vyšší třídy.

Ještě není úplně jasné, co vše se vlastně bude prodávat. Nabídka může zahrnovat značku Honor, výzkumné a vývojové kapacity, a související řízení dodavatelského řetězce.

Bude Honor nakonec prodán?

Digital China, hlavní zájemce o odkoupení aktivit Honoru, je také hlavním favoritem pro potenciální obchod. O Honor projevili zájem ale také další zájemci: čínský výrobce elektroniky TCL a konkurent v oblasti smartphonů, Xiaomi.

Huawei i TCL odmítly celou věc komentovat. Digital China a Xiaomi na žádosti o komentář neodpověděly.

mohlo by vás také zajímat: samsung až na druhém místě – které jsou nejoblíbenější mobily prvního pololetí 2020

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení