Menu

Jedničky podle Slunečnice

10.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Server Slunečnice.cz zveřejnil výsledky nejstahovanějších programů za loňský rok

Jedničky podle Slunečnice

Podle statistik nejstahovanějších programů z databáze serveru Slunečnice.cz byl v roce 2007 absolutní jedničkou program Adobe Reader. Skokanem roku se stal QIP čeština, ale programů, které zaznamenaly výrazný posun bylo více; například Scorpions WinCheater či Kodek CZ.

V průběhu loňského roku kraloval žebříčku českého nejstahovanějšího software program Codec Pack All in 1, který se na první příčce udržel celých dvanáct měsíců. V celoročním přehledu skončily hned za ním antivirové programy Avast! a AVG Anti-virus.

V zahraničním žebříčku byl nejúspěšnějším programem Adobe Reader, kterému patřila první pozice od června až do listopadu 2007. Na druhém místě skončila oblíbená sada nástrojů k vypalování a zálohování CD a DVD Nero, bronzová medaile pak patří programu WinRAR, který si oproti předchozímu roku polepšil o deset příček.

V celkovém přehledu zvítězil Adobe Reader, který co do počtu stažení český Codec Pack All in 1 předběhl o třetinu. Loňský vítěz Atlas ICQ skončil až na páté pozici. Velice dobře si vedl i slovenský ESET NOD32 Antivirus, který se vyšplhal z 21. až na 7. místo.

Slunečnice – rok 2007

 

Nejstahovanější český a zahraniční software celkem

1.

Adobe Reader (Acrobat Reader)

2.

Codec Pack All in 1

3.

Nero

4.

WinRAR

5.

Atlas ICQ

6.

Skype

7.

ESET NOD32 Antivirus

8.

BSPlayer

9.

DAEMON Tools

10.

Ad-aware 2007

Mezi úspěšnými programy roku 2007 stojí za zmínku například Scorpions WinCheater, který se dostal z 18. až na 4. příčku, což znamená posun o 14 příček nahoru. Jde o databázi nejrůznějších pomůcek pro počítačové hráče od cheatů, přes návody, kódy, hesla, až po tipy a triky pro většinu her. Významný skok zaznamenala i univerzální sada českých kodeků Kodek CZ (z 16. na 5. místo). Další ukázkou výrazných posunů jsou programy Winamp – češtinaavast! Virus Cleaner, které se z konce třicítky vyhouply na 16. a 17. pozici. Z nováčků se nejlépe umístila česká lokalizace oblíbeného kecálka QIP čeština (9. místo), která se mezi prvních třicet probojovala v srpnu. Tímto umístěním se stala skokanem roku.

Největší sestup oproti předešlému roku naopak zaznamenal zahraniční program DirectX, který se propadl z 12. na 23. místo. Nebyl však jediný. Méně stahovali uživatelé například i české programy Recepty doma Free (z 9. na 19. místo) a Sbírka maturitních otázek (z 11. na 20. místo).

Slunečnice – rok 2007

 

Nejstahovanější český software

Nejstahovanější zahraniční software

1.

Codec Pack All in 1 Adobe Reader (Acrobat Reader)

2.

avast! Nero

3.

AVG Anti-Virus Edition WinRAR

4.

Scorpions WinCheater Atlas ICQ

5.

Kodek CZ Skype

6.

StrongDC++ BSPlayer

7.

ICQ - čeština DAEMON Tools Lite

8.

České a slovenské slovníky zdarma Ad-aware 2007

9.

QIP - čeština Winamp

10.

Oprava ICQ Firefox

Komentář redakce: Tyto výsledky nás nepřekvapují. Adobe Readera dnes potřebuje úplně každý, stejně tak program pro vypalování a nějaký ten antivir. Na Chip DVD máme pravidelnou rubriku Servis pro PC, ve které jsou velmi podobné programy. Kromě kodeků zde naleznete i softwarové přehrávače. AVG nabízíme pro čtenáře Chipu zdarma, toto AVG obsahuje navíc i firewall a nástroje pro boj se spywarem. A všechny tyto nástroje patří mezi oblíbené, stejně tak jako na Slunečnici.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení