Menu
CHIP Speedtest

Jednoduše skládací: patent společnosti LG představuje bláznivou OLED TV

12.11.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jednoduše skládací: patent společnosti LG představuje bláznivou OLED TV

Jednoduše skládací: patent společnosti LG představuje bláznivou OLED TV | foto: CHIP

LG představila už dříve srolovatelnou TV pod názvem OLED TV R9. Na veletrh CES 2020 Jihokorejci plánují další šok v podobě skládacího televizoru.

Objevil se nový patent, ve kterém LG představuje podobný design. Jako vždy je ale potřeba tento krok vnímat opatrně. Výrobci často patenty podávají jen pro ochranu svého know-how, ale nakonec na spotřebitelský trh žádné zařízení, které by ho využívalo, nemusí přijít. Důvodů může být mnoho. Například se v průběhu vývojové fáze prokáže, že výrobní náklady jsou příliš vysoké, nebo že stále přetrvávají technické problémy.

To vede i ke střízlivějšímu přístupu k novému patentu skládací obrazovky. LG již před časem představila srolovatelný televizor, který měl být s označením OLED TV R9 uveden na trh ještě letos. Zatím ale vidět není. Podle informovaných zdrojů je to z toho důvodu, že LG objevilo problémy s životností a čelí častějším vadám při rolování displeje.

lg-oled1

Nový koncept televizoru od LG ukazuje obrazovku, která se dá skládat.

Je vůbec koncept plochého skládacího televizoru OLED realizovatelný a skutečně prodejný? Pokud se podíváme na trend skládacích displejů v mobilním segmentu, měla společnost Samsung velké potíže s kolapsy modelu Galaxy Fold, což vedlo k několikanásobnému odložení termínu uvedení na trh. Nový koncept plochého OLED televizoru od LG by měl být složitelný podobně, jen vícenásobně, a tak snadno přenositelný.

Patent společnosti LG na skládací televizi je z března 2019

lg-oled2

Firma LG plánuje prezentovat skládací televizor na výstavě CES 2020.

LG si zaregistrovala patent v březnu 2019, schválen byl v polovině září 2019. Do plochého televizoru bude také přímo integrován boční zvukový panel. Obrazovka by měla používat velmi široký formát 21:9, který známe např. z filmů systému Cinemascope.

Mimochodem, patent nebyl podán společností LG Display, ale LG Electronics. To by mohlo naznačovat, že s technologií se počítá pro skutečné produkty. Pokud ale vzpomeneme na už zmíněný projekt R9, pak je na místě opatrnější optimismus. Podle současného stavu vývoje a souvisejících informací by se srolovatelná televize R9 měla dostat na trh 23. prosince 2019. Tak uvidíme.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.