Menu

Ještě před Samsungem a Apple: první výrobce vestavěl fotoaparát pod displej

04.09.2020 17:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Ještě před Samsungem a Apple: první výrobce vestavěl fotoaparát pod displej

Ještě před Samsungem a Apple: první výrobce vestavěl fotoaparát pod displej | foto: ZTE/Axon

ZTE je prvním výrobcem, který úspěšně instaloval fotoaparát smartphonu pod displej. Čočka předního fotoaparátu modelu ZTE Axon 20 5G už není viditelná.

Proběhlo první oficiální představení prvního chytrého telefonu s neviditelnou čočkou předního fotoaparátu, která je schovaná pod displejem. Bude to začátek nového trendu v designu smartphonů?

Mohlo by tak skončit období různých výřezů či otvorů v displeji, případně vyskakovacích modulů, kterými se jednotliví výrobci snažili najít optimální řešení, jak zabudovat přední fotoaparáty do svých zařízení. Doufejme, že nový model ZTE se brzy objeví i na našem trhu.

ZTE jako první výrobce skryl přední fotoaparát a instaloval jej pod displej. To je na novém modelu to nejzajímavější. Zbytek už je známé, masově vyráběné zboží.

ZTE Axon 20 5G: specifikace nového telefonu

zteaxon1

Světová novinka: smartphone ZTE Axon 20 5G má selfie fotoaparát zabudovaný pod displejem. | Zdroj: ZTE

ZTE Axon 20 5G je vybaven OLED displejem s velikostí úhlopříčky 6,92" a rozlišením FullHD+ (2460 x 1080), formátem 20,5:9 a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pod displejem je instalován fotoaparát s rozlišením 32 MPx (technologie fotoaparátu pro umístění pod displej je od čínského Visionoxu) a snímač otisků prstu.

Smartphone je osazen procesorem Qualcomm Snapdragon 765G, který má k dispozici 6 nebo 8 GB RAM. Na výběr je také interní úložiště s kapacitou 128 nebo 256 GB, které lze SD kartou rozšířit až na 1 TB.

Na zadní straně je zařízení vybaveno fotoaparátem se čtyřmi čočkami, s rozlišením 64 + 8 + 2 + 2 MPx. Baterie disponuje kapacitou 4220 mAh a lze jí rychle nabít nabíječkou s výkonem 30 W. Instalovaný operační systém je Android 10. Vnější rozměry zařízení: 172,1 x 77,9 x 7,9 mm.

ZTE Axon 20 5G je k dispozici v černé, bílé, fialové a oranžové barvě. Přibližné ceny jsou v přepočtu 7000 Kč za model 6 GB/ 128 GB a 9000 za model 8 GB/ 256 GB. Na čínském trhu bude telefon k dispozici od 10. září 2020.

mohlo by vás také zajímat: uniklé video odhaluje vlastnosti nového modelu od Apple – iPhone 12

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení