Menu

Kapesní tablety s vysokou odolností

03.03.2016 15:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Kapesní tablety s vysokou odolností

Kapesní tablety s vysokou odolností | foto: CHIP

Kapesní 4,7“ tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 disponují zešikmenou čtečkou čárových kódů umístěnou vzadu. Nabízí stupeň krytí IP67, tedy odolnost proti prachu a ponoření do vody a schopnost odolávat pádům až do 1,8 metru. Jsou založeny na systému Android nebo Windows.

Společnost Panasonic představila nejlehčí kapesní tablety s vysokou odolností určené pro podnikání. 4,7 palcové kapesní tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1, které jsou v současnosti nejmenší na trhu, nabízí hmotnost méně než 280 g a jedná se o zařízení s vysokou odolností.

Přístroj lze používat a držet jednou rukou díky integrované zešikmené čtečce čárových kódů umístěné vzadu. Zařízení je navrženo například pro poštovní a kurýrní pracovníky, skladové manipulanty, pracovníky v maloobchodě, ve výrobě, pro terénní a záchranné služby a disponuje rozhraním pro hlasové i datové služby. Je vybaveno pasivním i aktivním perem, které umožňuje přesnější zachycení podpisu.

 Zešikmení čtečky 1D a 2D čárových kódů znamená, že uživatelé při skenování nemusí ohýbat lokty nebo zápěstí, čímž se snižuje riziko zranění způsobené opakovanou zátěží. Zešikmení také znamená, že uživatelé mohou při skenování zároveň sledovat displej přístroje, což pracovníkům umožní rychlejší dokončení procesu než při použití klasického snímání čárových kódů, kde přístroj musí být nakloněn a následně otočen, aby se uživatel mohl podívat na displej.

Tablety disponují antireflexním kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením. Lze je tak použít na přímém slunečním světle nebo za intenzivního deště a také je lze ovládat v rukavicích. Kapesní tablety jsou vybaveny rozhraním 4G LTE / 3G pro hlasové a datové služby. Lze je tedy použít i pro telefonní hovory. Mají 3 mikrofony vybavené technologií k potlačení šumu a dva přední reproduktory poskytující celkem až 100 dBA zvuku v hlučném prostředí. Kapesní tablet je vybaven bezdrátovým modulem Wi-Fi, rozhraním Bluetooth a modulem NFC, 8MPx zadním a 5MPx předním fotoaparátem pro pořizování fotografií a videozáznamů, stejně jako micro USB portem, slotem pro micro SD paměťovou kartu a dvěma sloty pro micro SIM.

Kapesní tablety jsou dodávány s možností výběru ze dvou operačních systémů pro snadnou integraci ve firmách používajících Windows (FZ-F1) nebo Android (FZ-N1). Pohání je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon s 2 GB paměti RAM a flash úložištěm s kapacitou 16 GB. Akumulátor by měl vydržet na 8 hodin provozu a volitelným akumulátorem, který by měl vystačit až na 16 hodin nepřetržitého provozu. K dispozici je i příslušenství.

Model Toughpad FZ-N1 s Androidem 5.1.1 bude dostupný v červnu 2016 za 1715 EUR, model Toughpad FZ-F1 s Windows 10 IoT Mobile Enterprise pak v druhé polovině roku s cenou za 1746 Eur.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení