Menu

Kaspersky: bezpečnost on-line plateb

04.11.2014 09:40 | Karel Kovar + Přidat komentář
Kaspersky: bezpečnost on-line plateb

Kaspersky: bezpečnost on-line plateb | foto: CHIP

38 % českých internetových uživatelů se necítí zcela bezpečně, když nakupují, nebo provádějí transakce online. Třetina by jich pak využívala online platební systémy, pokud by se cítili lépe chráněni.

Vyplývá to ze studie Kaspersky Lab a B2B International. Výsledky naznačují, že zákazníci poskytovatelů online plateb považují jejich bezpečnostní opatření za nedostatečná.

Podle průzkumu se 54 % uživatelů obává finančních podvodů na internetu. 38 % respondentů je pak přesvědčeno, že i oficiální mobilní aplikace nabízené finančními institucemi potřebují další ochranu, aby byly opravdu bezpečné. Každý pátý český uživatel už v minulosti přerušil finanční transakci z obavy o její bezpečnost.

Úroveň zabezpečení proti kybernetickým hrozbám je důležitým faktorem pro uživatele při výběru e-shopu nebo poskytovatele finančních služeb. Téměř polovina dotázaných by upřednostnila firmu, která nabízí dodatečné bezpečnostní opatření pro ochranu finančních dat. Více než dvě třetiny respondentů očekávají, že banky, online platební systémy a online obchody budou chránit jejich počítače a mobilní zařízení před finančními podvody.

Řada uživatelů si zároveň uvědomuje nutnost využít kromě ochrany nabízené poskytovateli plateb i svá vlastní bezpečnostní opatření. Podle 18 % respondentů jsou uživatelé za svoji bezpečnost zodpovědní sami. Více než polovina, 55 %, se domnívá, že za bezpečnost transakce zodpovídá uživatel i banka stejnou měrou. To naznačuje ochotu uživatelů využít nové ochranné nástroje, pokud by je finanční instituce nabízeli.

Jedním ze způsobů, jak podpořit důvěru v online platební systémy a mobilní platební platformy je využití řešení Kaspersky Fraud Prevention. Součásti tohoto vícevrstvého produktu jsou instalovány jak v podnikové IT infrastruktuře, tak na zařízeních klienta včetně počítačů, tabletů a chytrých telefonů pracujících na různých platformách. Řešení navíc integruje nástroje, které mohou být využité pro tvorbu chráněných aplikací založených na vyspělých technologiích Kaspersky Lab, stejně jako služby poskytující informace o aktuálních kyberhrozbách a způsobech, jak s nimi bojovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení