Menu

Kaspersky proti hrozbám

18.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové technologie

Kaspersky proti hrozbám

Společnost Kaspersky oznámila patent na novou technologii umožňující snadnější detekci a odstranění škodlivého softwaru. Ta umožní i rozpoznání hrozeb, které by jinak zůstaly bez aktualizace virové databáze nerozpoznány. Nová technologie je založena na sledování systému a logování událostí, které mohou souviset s virovou infekcí (například změna u spustitelného souboru nebo úprava záznamu v systémovém registru).

Unikátní je, že po odhalení škůdce nástroj analyzuje všechny další události související s naleznou hrozbou, což umožní odhalení všech nebezpečných programů podílejících se na zjištěné události. Kromě odhalení a odstranění malwaru dokáže nástroj obnovit systém souborů z důvěryhodné zálohy. Informace o zjištěné hrozbě jsou navíc ihned odeslány do „antivirové centrály", kde pomohou zlepšit čas reakce na další hrozby. Například zjištění zdroje hrozby může napomoci při blokování infikovaných stránek...

Info: www.kaspersky.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení