Menu

KitKat bude ve více zařízeních Samsung Galaxy

21.02.2014 11:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
KitKat bude ve více zařízeních Samsung Galaxy

KitKat bude ve více zařízeních Samsung Galaxy | foto: CHIP

Nová verze operačního systému Android označená 4.4 KitKat se dostane i na starší zařízení Samsung Galaxy. Mezi výhody nejnovějšího operačního systému Android patří rozšířené možnosti zasílání zpráv a ovládání zařízení přes zámek obrazovky.

android Společnost Samsung přinese uživatelům vybraných modelů řady GALAXY aktualizaci softwaru na Android 4.4.2 (KitKat). Tato verze nabízí jednodušší a příjemnější uživatelské rozhraní, zahrnuje vylepšené možnosti zasílání zpráv, snadný přístup k aplikacím přes zámek obrazovky, výběr preferované domácí obrazovky a nové menu Služeb pro zjišťování polohy. Uživatelé také budou mít rychlý přístup k fotoaparátu přímo přes uzamčenou obrazovku.

Na výběr je také aplikace pro domovskou obrazovku buď z předem instalovaných TouchWiz easy Home a TouchWiz basic Home, nebo si lze další do zařízení nahrát. TouchWiz Easy Mode poskytuje přehlednější zobrazení a větší ikony pro uživatele, kteří mají smartphone poprvé.

V rámci více integrovaného a podrobnějšího menu pro určení polohy mohou uživatelé aktivovat GPS, Wi-Fi a mobilní síť nebo kontrolovat využití baterie aplikacemi, které spravují funkce služeb souvisejících s polohou. Uživatelé mají také na výběr, zda zapnou či vypnou služby Google hlášení polohy.

Nový software podporuje vylepšené aplikace GMS jako Google Drive a Google Photos, ve kterých jsou uživatelé schopni otevírat, zobrazovat, přejmenovat a sdílet dokumenty, stejně jako zálohovat fotografie a videa.

Zařízení Samsung GALAXY, která budou na českém trhu aktualizovaná na Android 4.4.2 KitKat:

Od konce února: Samsung GALAXY S4, S4 LTE-A, S4 Active, Note 3 a Note 10.1 edice 2014. Jako první přijdou na řadu GALAXY S4 a Note 3.

Od března: Samsung GALAXY S4 mini, Mega 6.3, Note 10.1, Note 8.0, Tab3 8.0, Tab3 7.0.

Od dubna: Samsung GALAXY S4 Zoom, Tab3 10.1.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení