Menu

Konec éry falešných antivirů

23.03.2012 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Je to přibližně pět let, co se na síti objevila temná stránka antivirových programů – jejich falešné kopie, které vypadají jako antivirový program a zdánlivě se tak i chovají. V poslední době jich ale začalo ubývat a zdá se že jejich éra pomalu končí. Je tomu ale skutečna tak?

Za posledních pět let vydělaly tyto falešné programy (označované i jako rogue antviry, nebo "tuláci") spoustu peněz, přeměnily se každý rok do stovek nových variant tak, aby se vyhnuly skenování pravého antivirového softwaru a zmátly uživatele.

A jak je poznáte? Typickým projevem je oznámení:

Varování! Potřebujeme zkontrolovat vaše úložiště, program nebo vložený flash disk.

Tímto způsobem se software snaží uživatele donutit, aby povolili kontrolu, kterou provede "antivirový program". Ve skutečnosti se ale jedná o "rogue AV", který začne okamžitě infikovat uživatelův počítač. Poslední dobou se objevují zprávy, že jsou tyto programy na ústupu. AVG jich nedávno několik objevilo:

Windows Secure Kit 2011


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení