Menu

Konverze fotografií Canon RAW do formátů JPG, PNG nebo TIFF

26.05.2016 14:16 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Konverze fotografií Canon RAW do formátů JPG, PNG nebo TIFF

Konverze fotografií Canon RAW do formátů JPG, PNG nebo TIFF | foto: CHIP

Při fotografování fotoaparátem Canon ve formátu RAW se snímky ukládají na paměťovou kartu ve formátu CR2. CR2 je zkratka pro obrazová data Canon RAW 2. Většina programů pro úpravu snímků si ale s tímto formátem neporadí.

Chcete-li tedy snímek v takovémto programu upravit, musíte ho nejprve převést do některého z běžnějších obrazových formátů, jako je JPG, PNG nebo TIFF.

Bezplatný nástroj na třídění a úpravu fotografií Google Picasa si ale s formátem CR2 poradí, stejně jako jeho nástupce Google Fotky, a zvládne i základní úpravy. S tímto programem můžete například odstranit efekt červených očí, upravit barvy, měnit jas a kontrast.  Abyste v programu Picasa fotografii ve formátu CR2 převedli do jiného, otevřete ji a vyberte z nabídky programu »Soubor | Exportovat fotku do složky…«. Následně můžete specifikovat, v jaké velikosti a kvalitě se má fotografie exportovat a kam.

Fotografie CR2 můžete do formátů JPG, PNG nebo TIFF převést i on-line, takže nemusíte nic instalovat. Otevřete webový nástroj Zamzar (zamzar.com) a vyberte soubory, které se mají převést pomocí »Step 1 | Choose files…«. V druhém kroku (Step 2) vyberte, do jakého formátu se mají vybrané soubory převést, tedy například do JPEG. Následně musíte zadat svoji e-mailovou adresu, protože po úspěšné konverzi vám na tento e-mail dorazí odkaz, pomocí kterého si budete moct fotografii stáhnout. Poté klikněte na »Convert« a počkejte, až nástroj soubory převede. Odkaz se pak objeví ve vaší e-mailové schránce. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení