Menu

Asus Zenfone 4: Malý, rychlý a levný

20.02.2015 10:53 | Michal Bareš + Přidat komentář
Asus Zenfone 4: Malý, rychlý a levný

Asus Zenfone 4: Malý, rychlý a levný | foto: CHIP

Řada Zenfone se Asusu povedla. Výrobce vsadil na dvoujádrové procesory Intel Atom, které výkonově překonávají srovnatelné čtyřjádrové Snapdragony i Mediateky, na decentní design a na rozumnou cenu.

web-asus-zenfone-4-kolaz-nahled

Asus Zenfone 4

Použité Atomy zajišťují v kombinaci s povedeným uživatelským rozhraním telefonu s 1 GB RAM naprosto svižný chod, ovládání je plynulé a nezadrhává se. Zenfone 4 stojí lehce pod 3 500 Kč a do této ceny se vešla i 8GB flash paměť s dostupnou kapacitou 4,4 GB a desetidotykový IPS 4,5“ displej s rozlišením 480×854 bodů a nadprůměrně vysokým jasem. Do telefonu s rozměry 137×68×11,3 mm a hmotností 137 gramů je bohužel zasazen jen 1 750mAh akumulátor, který při intenzivním používání stačí s jistotou pouze na jeden den práce, což potvrdil i slabý výsledek testu PCMark for Android v podobě 3 hodin a 4 minut. Pravda, bez doplnění energie přes noc pak odcházíte do práce ještě s telefonem nabitým na zhruba 30 procent, ale to už se při práci na smartphonu budete muset omezovat. web-screen-do-asusu-zenfone-4-nahled

V záplavě smartphonů s 5“ a většími displeji vypadá Zenfone 4 skoro drobně, ale vzhledem k 11mm tloušťce a hmotnosti 137 gramů se dobře drží a díky zádům z měkčeného plastu vám z ruky jen tak nevypadne. Zpracování je na tuto cenovou kategorii vynikající. Kryt je poměrně těžko odnímatelný (lze koupit i kryt jiné barvy než černé) a pod něj lze vložit dvě microSIM karty a až 64GB microSD kartu. Akumulátor vyjímatelný není. Pod displejem je řada tří dotykových nepodsvícených plošek s výraznou hmatovou odezvou, nad ním vedle 0,3Mpx přední kamery i stavová dioda. 4,5“ IPS displej patří v této cenové kategorii k těm nejlepším, líbil se nám jeho kontrast a hlavně vysoký jas, díky němuž lze telefon snadno používat i na přímém slunci. Špatný není ani 8Mpx fotoaparát. Za dobrého světla pořizuje pěkné snímky, za horších světelných podmínek poměrně pomalu ostří, ale dá se s ním nouzově fotit i večer v restauraci nebo na osvětlené ulici. Líbí se nám i uživatelské rozhraní s řadou praktických předinstalovaných aplikací, například pro komunikaci s počítačem nebo zobrazení obsahu displeje na externím monitoru. V aplikaci Splendid dokonce můžete nastavit barevnou teplotu nebo telefon přepnout do černobílého režimu, což se může hodit pro prodloužení výdrže na baterii. Prokázalo se to i v opakovaném testu PCMark, kdy v monochromatickém režimu telefon pracoval o 25 % déle než s barvami. Příjemný menší telefon s kvalitním displejem, dobrým zpracováním a atraktivní cenou, který ale nemá LTE a akumulátor by mohl mít o pár set mAh vyšší kapacitu.

Michal Bareš

Technická data:

Displej (úhlopříčka / rozlišení)   4,5" / 480×854 / IPS

Procesor / RAM               2× 1,2 GHz / 1 GB

Výbava                2× microSIM, microSD, Wi-Fi, 3G, microUSB, Bluetooth, GPS, 8MPx kamera, USB OTG

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG)           8 GB (4,4 GB) / microSD / ano

Operační systém             Android 4.4.2

Antutu 5.5 / PCMark      18 507 / 2 473

3DMark IS / ISE / ISU                     5 221 / 2 823

Výdrž na baterii (PCMark)           3:04 h (4:03 h s mono displejem)

Rozměry a hmotnost     148×73×10 mm, 144 g

Cena vč. DPH                    3 490 Kč

CHIP      velmi dobrý (2,0)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení