Menu

Emulátor Windows 10X: Microsoft ukazuje budoucnost Windows

13.02.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Emulátor Windows 10X: Microsoft ukazuje budoucnost Windows

Emulátor Windows 10X: Microsoft ukazuje budoucnost Windows | foto: CHIP

Windows 10X je jednou z nejzajímavějších novinek, na kterých Microsoft v současné době pracuje. Nový operační systém přizpůsobuje Windows 10 zařízením se dvěma displeji.

Uživatelé si nyní mohou vyzkoušet Windows 10X s bezplatným emulátorem od společnosti Microsoft. Koncern má pro rok 2020 velké plány a mimo jiné pracuje i na speciální verzi systému Windows 10, která by měla běžet na zařízeních se dvěma obrazovkami. Windows 10X toho ale umí ještě mnohem více, než je pouhé optické přizpůsobení Windows 10. Měly by být také k dispozici na běžných noteboocích.

Doposud bylo možné Windows 10X sledovat pouze z povzdálí, protože zařízení se dvěma displeji, včetně systému Windows 10X, nejsou volně dostupná. Aby vývojáři mohli portovat své aplikace na připravovaný operační systém, poskytuje Microsoft emulátor, pomocí kterého lze simulovat různá zařízení. Zájemci to mohou už nyní využít k prozkoumání systému Windows 10X.

Stáhněte si: Windows 10X

 

win10xemulator-logo

Microsoft Emulator - Windows 10 App 1.1.39.0

CHIP hodnotí Dobrý

S bezplatným nástrojem "Microsoft Emulator“ můžete emulovat různá zařízení ve vašem systému a vyzkoušet hostující operační systémy, jako je Windows 10X.

Stáhněte si
win10xemulatorimage-logo

Microsoft 10X Emulator Image- Windows 10 App 10.0.19563.0 Preview

CHIP hodnotí Dobrý

Vyzkoušejte nyní Windows 10X. „Microsoft 10X Emulator Image“ to umožňuje.

Stáhněte si

Microsoft Emulator: bezplatný nástroj Microsoftu představí systém Windows 10X

win10xemulator1

Microsoft Emulator je nástroj pro vývojáře softwaru.

Bezplatný Microsoft Emulator lze použít k různým účelům, včetně testování aplikací pro HoloLens nebo Surface Neo. Neméně zajímavé je použít jej i pro první vyzkoušení nového operačního systému Windows 10X, který bude uzpůsoben pro zařízení se dvěma displeji. Microsoft k tomu také poskytuje image. Instalace ale není úplně triviální, uživatelé potřebují aktuální verzi Windows 10 Insider (alespoň sestavu 19555), Visual Studio a Insider SDK a odpovídající image Windows 10X. Všechny tyto downloady Microsoft nabízí na této stránce pod názvem "Windows 10X development tools".


Stáhněte si: Vývojářské nástroje pro Windows 10X

Nesmíme také zapomenout na hardwarové požadavky: Microsoft doporučuje čtyřjádrový procesor, který musí být od společnosti Intel, nejméně 8 GB RAM a samostatnou grafickou kartu. Aby emulátor fungoval, musí být mimo jiné v systému aktivován Hyper-V. Ten je k dispozici ale pouze pro Windows 10 Pro.

Mnoho bastlení pro trochu pocitů z Windows 10X

win10xemulator2

Windows 10X by měly běžet na Surface Neo.

Mějte prosím na paměti, že spuštění a běh Windows 10X v Microsoft Emulátoru je v podstatě bastlířským projektem a v aktuální image Microsoft zdaleka neukazuje vše, co je pro Windows 10X do budoucna plánováno. Pokud vás ani to neodradí, pak je vám vhled do světa Windows 10X zcela otevřen. Celá věc je v prvé řadě určena vývojářům, kteří si přejí, aby jejich aplikace byly kompatibilní a běžely na Windows 10X.

Jak dobře zvládne Microsoft uvedení Windows 10X spolu se Surface Neo a kolik hardwarových partnerů nyní naskočí do stejného vlaku, to teprve uvidíme. V tuto chvíli to vypadá, že Windows 10X nebudou k dispozici pouze na zařízení s duálním displejem, ale že budou pohánět i klasické notebooky.

Windows 10X: fešné Windows 10

Ať už to bude na dvou či pouze jednom displeji, to co jsme doposud viděli z Windows 10X vypadalo moc dobře. To by samo o sobě mohlo potěšit mnoho uživatelů Windows, protože do dnešního dne jsou Windows 10 kombinací různých návrhů a je naléhavě nutná jejich optická aktualizace. Pomocí Microsoft Emulátoru v kombinaci s dalšími výše popsanými doplňkovými nástroji získáte první pohled na Windows 10X.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení