Menu
CHIP Speedtest

Konec s nepořádkem na ploše Windows 10: praktický nástroj nahradí desktop

13.11.2019 06:05 | Jiří Palyza
Konec s nepořádkem na ploše Windows 10: praktický nástroj nahradí desktop

Při dnešním hektickém tempu má mnoho uživatelů na desktopu svých Windows často nepřehlednou změť všemožných souborů. Malý program Radial Menu umožňuje klasický desktop nahradit a důležité zkratky udržet pod kontrolou.

Pracovní plocha Windows, desktop, je místem, kde můžete vytvářet zkratky k často spouštěným souborům, adresářům anebo si odkládat často používané soubory. To vede často k situaci, kdy se desktop promění v chaotickou změť ikon, ve kterých se nevyzná ani vlastní uživatel a důležité věci se nedaří rychle najít.

Pomoc nabízí mini nástroj Radial Menu. Program přináší velmi volně konfigurovatelnou nabídku ve tvaru kruhu, kde uživatelé mohou seskupovat a organizovat nejdůležitější programy, složky, odkazy na webové stránky a další často důležité a potřebné položky.

radialmenu-logo
Radial Menu 1.8    
Bezplatný nástroj „Radial Menu“ je užitečné rozšíření pro Windows, které umožňuje pohodlnější a efektivnější práci s počítačem pomocí kruhové nabídky.

 

Více prostoru pro přizpůsobení nabídky

radialmenu1

Radial Menu: nástroj nabízí řadu možností přizpůsobení.

Po instalaci najdete novou podobu nabídky na svém desktopu. Kliknutím na střed kruhu jej lze zmenšit na malý nenápadný bod. Kliknutím na tlačítko "Config" lze přidávat nové položky nabídky, uspořádat je do skupin a dokonce i vytvářet makra, která kombinují několik pracovních kroků do jednoho příkazu.

Radial Menu přesvědčí především všestrannými možnostmi přizpůsobení. Můžete si vybrat z různých témat, nastavit průměr výseče a určit maximální počet ikon, které se mají v nabídce zobrazit.

Nejde o náhradu za plochu, ale cenný doplněk

Radial Menu nepovažujte za plnohodnotnou náhradu Windows desktopu, protože to jinak dopadne úplně stejně, jako s pracovní plochou. Jinak je doplněk vhodný pro odkládání pravidelně používaných souborů, programů a webových stránek. Díky tomu získáte rychlý přístup ke všem položkám, které potřebujete pro každodenní práci.

Malý tip pro aktivní uživatele: v nastavení nabídky se dají nastavit klávesové zkratky. Po stisku nastavené hot-key, kterou jste předtím definovali, skočí nabídka přímo na pozici ukazatele myši. Tímto způsobem můžete s užitečným Radial Menu pracovat ještě rychleji.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení