Menu

Optimalizace Průzkumníka Windows: pomocí těchto nástrojů vytvoříte perfektního správce souborů

09.03.2020 18:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Optimalizace Průzkumníka Windows: pomocí těchto nástrojů vytvoříte perfektního správce souborů

Optimalizace Průzkumníka Windows: pomocí těchto nástrojů vytvoříte perfektního správce souborů | foto: CHIP

Při práci se soubory každému vyhovuje něco jiného. Někteří uživatelé si dobře rozumějí s Průzkumníkem ve Windows, jiní raději volí alternativní možnosti.

Správce souborů ve Windows se dají pomocí nástrojů přizpůsobit vlastním potřebám. Na počítači se bez práce se soubory neobejdeme a ve Windows je k tomu určený vestavěný nástroj Průzkumník souborů. Pro mnoho uživatelů jde o vyhovující nástroj, i když funkcemi příliš bohatě vybaven není. To nemusí vyhovovat náročnějším a profesionálním uživatelům. Dobrou zprávou je, že pomocí instalace správných nástrojů lze přizpůsobit vestavěného správce souborů ve Windows vlastním potřebám.

Nepřehlédněte však možnosti, které vestavěný Průzkumník už nabízí. Na kartě "Zobrazení" pod volbou "Možnosti" lze prostřednictvím "Změnit možnosti složky a hledání" definovat základní chování Průzkumníka. Další nástroje však dokážou mnohem více.

Ultimate Windows Tweaker

filemanagers1

Nástroj Ultimate Windows Tweaker také slouží ke přizpůsobení Exploreru.

Prostřednictvím nástroje Ultimate Windows Tweaker získáte řadu optimalizačních funkcí pro Windows. V části "Přizpůsobit" najdete také položku "Průzkumník souborů". Ne všechna vylepšení jsou určena jen pro jádro Průzkumníka, můžete si např. zobrazit verzi Windows na ploše, nebo vypnout funkci oken Aero Snap – pozicování oken na ploše.

Můžete si také snadno upravit chování akcí přetažení myší (drag and drop), určit, ve které složce by se mělo otevřít nové okno Průzkumníka, nebo skrýt OneDrive.

Stáhněte si: Ultimate Windows Tweaker

windows-tweaker-logo

Ultimate Windows Tweaker pro Windows 10 v4.7.1

CHIP hodnotí Uspokojivý

Bezplatný „Ultimate Windows Tweaker 4“ optimalizuje Windows 10 a nabízí také mnoho možností ochrany osobních údajů.

Stáhněte si

Karty v Průzkumníku s pomocí QTTabBar

filemanagers2

Nástroj QTTabBar dovybaví Průzkumník kartami.

Čtěte dále → Karty do Průzkumníka a jeho lepší varianta

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení