Menu

Patriot Fuel ION: Magnetické napájení jinak

18.02.2015 14:56 | Michal Bareš + Přidat komentář
Patriot Fuel ION: Magnetické napájení jinak

Patriot Fuel ION: Magnetické napájení jinak | foto: CHIP

Patriot přišel s novou platformou pro bezdrátové nabíjení vybraných mobilních telefonů. Nabíjí stejně rychle jako klasický drátový adaptér a k dispozici je celá řada doplňků.

web-ion-pad-with-iphone-nahled

Patriot Fuel ION

Pod názvem Fuel ION prodává firma Patriot sady držáků s funkcí bezdrátového nabíjení vybraných telefonů. Momentálně je k dispozici pro iPhony 5S a 6 a modely Samsung Galaxy S4, S5 a Note. My jsme měli možnost vyzkoušet set dvou bezdrátových nabíječek a automobilového stojánku pro iPhone 5S. Vzhledem k tomu, že iPhone 5S není z výroby připraven na bezdrátové nabíjení, je nutné telefon zabalit do košilky, která kromě bezdrátového nabíjení poslouží i jako ochranné pouzdro. Po zabalení iPhonu 5S do krytu se jeho rozměry zvětší ze 124,5×59×7,8 mm na 137,5×62×13 mm a hmotnost se zvýší ze 113 gramů na 161 gramů. Ze začátku není nárůst velikosti moc příjemný, ale za několik dnů si na něj člověk zvykne, telefon můžete stále nosit v kapse, jen se bude možná hůře vyndávat. Tvar obalu je naštěstí dobře vymyšlený, takže neomezuje přístup k ovládacím tlačítkům. Ochrannou funkci obalu jsme během testu jednou velmi ocenili, telefon nám vyskočil z ruky a dopadl na zem tak, že skákal po rozích na dlaždicové podlaze. Bez obalu by to jistě minimálně displej nepřežil, takto zůstalo jen pár vrypů na obalu. web-patriot-pcgcm-7-nahled

web-patriot-fuel-ion-nahled

Patriot Fuel ION

Pro bezdrátové napájení je nutné iPhone zabalený do obalu umístit na jednu z nabíjecích podložek Fuel ION, obal není kompatibilní s jinými indukčními systémy založenými na technologii Qi. Vyzkoušet jsme mohli jak kancelářský stojánek Magnetic Charging Base, tak domácí oválný disk Charging Pad. Funkční rozdíl mezi nimi žádný není, jen kancelářský stojánek zabírá méně místa. Obě dokovací stanice lze připojit buď k napájecímu adaptéru, nebo k USB portu počítače, rychlost nabíjení je stejná, protože přes indukční napájení probíhá stejný proud na úrovni 1A, takže je nabíjení rychlejší než u QI stanic a probíhá stejně rychle jako prostřednictvím kabelu. Kolébka slouží pouze pro napájení, datová komunikace s počítačem přes bezdrátové spojení neprobíhá. Spojení mobilu s dokovací stanicí je díky silným neodymovým magnetům dokonale pevné, telefon lze na stojánek umístit v jakékoliv poloze. Po několika týdnech používání jsme si na tento způsob uložení telefonu zvykli tak, že by nám nyní chyběl. Vždy víte, kde máte telefon, během pracovní doby se dobije na plný stav baterie, a když někdo volá, můžete jej snadno odlepit od magnetu a nemusíte odpojovat napájecí kabel. Kulatá verze dokovací stanice je funkčně shodná s pracovním stojánkem, jen zabere víc místa a vypadá více futuristicky. Třetím doplňkem z řady Fuel ION, který jsme zkoušeli, je automobilový držák, který po připojení k zásuvce zapalovače telefon nejen pevně drží, ale i napájí. Výhodou je opět možnost snadného přiložení a sejmutí zařízení, pevné neodymové uchycení a možnost snadného natočení telefonu na výšku nebo na šířku. Pevnost spojení jsme zkoušeli nejen v autě, ale i v malém letadle, a i při otřesech držel Car Charging Stand spolehlivě. Sada není nijak levná, vyžaduje obalení telefonu krytem a určitě se bez ní většina lidí obejde, ale po krátké době si na ni zvyknete a už byste neměnili. Cena za pohodlí to s ohledem na pořizovací náklady iPhonů zase tak vysoká není.

Michal Bareš

Technická data:

Hmotnost obalu telefonu           48 g

Rozměry obalu telefonu              137,5×62×13 mm

Rozměry iPhonu 5 (bez krytu)                  124,5×59×7,8 mm

Hmotnost iPhonu 5 /s obalem                                  113 g / 161 g

Napájecí proud                                               1 A

Cena vč. DPH:                    Obal + Base cca 1 499 Kč, Pad cca 820 Kč, Car cca 1 100 Kč

CHIP velmi dobrý (1,3)              

Výrobce k tomuto produktu udělal i videoklip v češtině, který můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch…

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení