Menu
CHIP Speedtest

Test: Axagon ADA-71

11.10.2017 21:17 | Radek Kubeš
Test: Axagon ADA-71

Zatímco zvukové karty klasických počítačů dnes celkem běžně podporují prostorový zvuk, v případě notebooků se neobejdete bez externí zvukové karty. 

Velmi dostupným a zároveň perfektně vybaveným řešením je externí zvukovka Axagon ADA-71 s kompletní sadou analogových i digitálních vstupů a výstupů. Malou krabičku stačí připojit k USB portu počítače a ve Windows bude automaticky instalována jako nové zvukové zařízení. Bez instalace aplikace Xear 3D, kterou najdete na webu výrobce se ale při nastavení prostorového zvuku neobejdete. Proti předchozímu modelu ADA-X5 je novinka vybavena i výstupem na sluchátka (dokonce ve 3,5- a 6,3mm verzi), takže lze ADA-71 používat i jako kvalitní sluchátkový zesilovač. Mezi ovládacími prvky nechybí tlačítka pro okamžité ztišení zvukového výstupu a regulaci hlasitosti. Audiozařízení by sice více slušel klasický otočný potenciometr, ale to je snad jediná výtka, kterou k ADA-71 máme. Pro připojení k Hi-Fi zesilovači nebo receiveru domácího kina slouží optický a koaxiální digitální výstup, po kterém zvukový signál putuje z počítače plně digitální cestou. Digitálně lze i nahrávat, opět prostřednictvím optického a koaxiálního vstupu. Podobně vybavenou externí zvukovku jako je Axagon ADA-71 budete hledat jen těžko, rozhodně bude stát několikanásobek.

Vstupy

USB 2.0, mikrofonní stereo, optický digitální, koaxiální digitální

Výstupy 

7.1 analogový, sluchátkový stereo, optický digitální, koaxiální digitální

Vzorkovací frekvence / rozlišení převodníku

48 kHz a 44.1 kHz pro přehrávání i nahrávání / 16 bitů 

Prostorový zvuk

Dolby Digital 5.1 surround sound, DTS pass-through

Podporované OS

Windows XP a vyšší, macOS 10.6 a vyšší, Linux 2.6.x a vyšší 

Rozměry a hmotnost

14 × 9 × 3 cm, 158 g 

Cena

cca 800 Kč 

Výborný (1,1) 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Oblíbená témata z článku