Menu

Test: Niceboy Hive E3

26.02.2020 12:14 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Niceboy Hive E3

Test: Niceboy Hive E3 | foto: CHIP

Jednoduché pecky se slušnou výdrží na baterii, praktickou konstrukcí a podporou bezdrátového standardu Bluetooth 5.0 hrají s ohledem na cenu velmi dobře.

Ne každému zájemci o bezdrátová Bluetooth sluchátka vyhovují True Wireless pecky a přesto na hlavě nechtějí nosit velké circum- nebo supraaurální ozvučnice. Ideálním kompromisem jsou bezdrátové špunty vzájemně propojené kabelem s ovládacím prvkem obsahujícím baterii a napájecí port. Výhodou takového řešení je zachování perfektní mobility při lepších možnostech ovládání a většinou i delší výdrži na baterii. Řada uživatelů preferuje tento typ pecek i proto, že při jejich nošení nemají obavu z vypadnutí a následného poškození nebo ztráty sluchátek. I nejlépe padnoucí True Wireless sluchátka totiž mohou například při běhu vypadnout. U vzájemně spojených sluchátek zůstanou v takovém případě viset na krku. Díky propojení kabelem s baterií umístěnou do ovládacího prvku mohou být samotné pecky lehčí a jednodušší jsou tato sluchátka i z hlediska propojení a synchronizace s mobilním zařízením. Zajímavý cenově dostupný model Niceboy Hive E3 používá nejnovější standard Bluetooth 5.0 zajišťující oproti starším standardům nižší spotřebu energie. Na jedno nabití vydrží podle výrobce až 10 hodin, my jsme je používali cca dvakrát půl hodiny denně a nabít jsme je museli po týdnu, ale pravda je, že jsme sluchátka provozovali na dvou třetinách maximální hlasitosti. Díky celkové hmotnosti 15 gramů nejsou sluchátka na hlavě prakticky cítit. Součástí dodávky špuntů jsou tři sady silikonových těsnění do ucha z nichž si správnou velikost vybare prakticky každý. Uchycení a průměr silikonových násadek jsou standardní, takže si majitel může koupit přesně ty, které mu vyhovují nejvíc. Napájení je realizováno přes starší microUSB port s (podle nás příliš drobnou) krytkou a sluchátka splňují požadavky na krytí IPx5, takže s nimi lze vyběhnout do deště. Na plavání ale certifikována nejsou. Praktické jsou magnetické koncovky, díky nimž lze sluchátka obepnout okolo krku a potěšila  nás i možnost spárovat pecky se dvěma Bluetooth zařízeními najednou. Na propojovacím kabelu se nachází ovladač s tlačítky pro posun mezi skladbami, regulaci hlasitosti a příjem hovorů. Kvalita reprodukce je velmi dobrá, rozhodně s ohledem na cenu. Zvuk je neutrální a nevykazuje přílišné tendence k basům, podání středů a výšek je slušné, ovšem ve středních frekvencích by sluchátka mohla lépe rozlišovat větší hudební ansámbl. Z hlediska každodenního ozvučení na cestách k nim ale nemáme žádné výhrady.

 

Technická data

Typ sluchátek Intraaurální

Připojení Bluetooth 5.0

Výbava microUSB, mikrofon, 3 sady silikonových vložek

Výdrž na baterii 10 hodin

Hmotnost 15 gramů

Cena cca 990 Kč


Známka Chipu výborný (1,5)

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení