Menu

Update Notepadu++: oblíbený textový editor je opět vylepšen

09.03.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Update Notepadu++: oblíbený textový editor je opět vylepšen

Update Notepadu++: oblíbený textový editor je opět vylepšen | foto: CHIP

Notepad++ je jedním z nejoblíbenějších textových editorů a má to své dobré důvody: navzdory své malé velikosti překonává konkurenci z hlediska funkčnosti a použitelnosti.

Nová verze 7.8.5 přináší opravy některých chyb a vylepšení. Notepad++ je jedním z nejpopulárnějších bezplatných editorů pro Windows. Nejen kvůli skromným paměťovým nárokům, ale také široké škále funkcí a uživatelsky přívětivému rozhraní jej mnoho uživatelů upřednostňuje před interním editorem Microsoftu, který je součástí Windows.

Aktuální verze 7.8.5 přináší opravy některých chyb a obsahuje také řadu drobných vylepšení. Podrobné změny a inovace naleznete oficiálním changelogu přímo od výrobce, nejnovější verze Notepadu++ je k dispozici k bezplatnému stažení.

Stáhněte si: Notepad++

notepad-logo

Notepad++ 7.8.5

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný textový editor, který odstraňuje mnoho omezení programu Windows – Poznámkový blok.

Stáhněte si
notepad-logo

Notepad++ 7.8.5 Portable

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný textový editor v přenositelné verzi bez nutnosti instalace.

Stáhněte si

Notepad++: update na verzi 7.8

notepad-1

Komplexní textový editor pro Windows s důležitou aktualizací.

Aktualizace na verzi 7.8 přináší celkem 28 změn pro zlepšení práce, z nichž některé jsou opravy chyb, které způsobovaly selhání programu. Těžištěm této aktualizace je Scintilla, která tvoří základ textového editoru. Open source komponenta textového editoru byla upgradována z verze 4.1.4 na 4.2.0. Na novou úroveň byl povýšen i digitální podpis programu. Je také potěšitelné, že vývojáři přepracovali systém zásuvných modulů a nově umožňují každému pluginu používat lokálně uložené knihovny DLL. Kompletní seznam inovací najdete na stránkách výrobce.

Textový editor Notepad++ je od verze 7 k dispozici také pro 64 bitové systémy.

notepad-2

Notepad++ ve verzi 7: k dispozici je také vyhledávání Google

Spolu s nejnovější změnou ve verzích na 7.x vývojáři uvolnili i variantu speciálně upravenou pro 64bitové systémy. Jednou z nových funkcí řady 7 je automatické zavření editoru v okamžiku, kdy zavřete poslední otevřený dokument. Toto chování je už běžné například pro internetové prohlížeče a šetří zbytečná kliknutí. Do kontextové nabídky navíc bylo integrováno vyhledávání Google. Označte požadované slovo a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Poté můžete zvolit "Google Search" a tím otevřít prohlížeč.

Kromě toho bylo upraveno přesouvání v textu (scrolování). Podle přání se můžete jednoduše přesunout na poslední řádek. Pro zlepšení výkonu byly odstraněny četné drobné chyby a zádrhely. Program Notepad++ je stále lepší a rozhodně patří ke špičce textových editorů pro Windows. V prostředí editoru můžete také velmi jednoduše začít programovat svoje vlastní projekty.

Mohlo by vás také zajímat: Skvělé funkce Macu ve Windows

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení