Menu

Kultovní messenger slaví velký návrat: chce sesadit WhatsApp a další

09.04.2020 11:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Kultovní messenger slaví velký návrat: chce sesadit WhatsApp a další

Kultovní messenger slaví velký návrat: chce sesadit WhatsApp a další | foto: koláž Chip/Getty

Kdysi to byl nejpopulárnější messenger a nyní téměř zmizel: ICQ. Aplikace pro Windows a smartphone nebyla dlouho úspěšná, nyní se však vrací s kódovým názvem "ICQ New".

Pamatujete si ještě své ICQ identifikační číslo? Před lety tuto službu používal téměř každý uživatel internetu k chatování s kolegy a přáteli. Tato služba existuje už 24 let, ale bývalý "blockbuster" v oblasti messengerů odstoupil do ústraní. Mezitím oblast chatování, ať už textového nebo obrázkového, ovládli velikáni jako například WhatsApp nebo Snapchat.

Kultovní messenger to ale nechce nechat jen tak a chce dát o sobě znovu vědět. Pod názvem ICQ New se chatovací služba objevila ve zcela novém provedení s přepracovaným designem a moderním logem. Ve své výbavě má zajímavé funkce, které stojí minimálně za vyzkoušení.

ICQ New je k dispozici ke stažení nejen ve webové verzi, ale také pro Windows a iOS. Trpěliví prozatím musí být uživatelé Androidu, kteří by si chtěli nové ICQ vyzkoušet: v obchodě Google Play je k dispozici stále jen stará verze aplikace.

Stáhněte si: ICQ New

icq-logo

Web ICQ New

CHIP hodnotí Dobrý

ICQ chce dát znovu o sobě vědět v oblasti messengerů a nabízí Web ICQ New, moderní rozhraní pro chatovací nástroj v prohlížeči.

Stáhněte si
icq-logo

ICQ New 10.0 Build 40117

CHIP hodnotí Dobrý

Skutečná verze ke stažení v nové podobě: s ICQ New přichází známý messenger ve zcela přepracované verzi.

Stáhněte si

ICQ New: co umí nový messenger

icq10new1

ICQ vypadá v novém designu mnohem lépe než dříve. | Zdroj: ICQ New

Nové ICQ přichází nejen ve zcela přepracovaném elegantním vzhledu včetně tmavého režimu, ale také s celou řadou funkcí, které u WhatsApp a dalších současných messengerů nenajdete. Zvlášť zajímavá je nová funkce, která by mohla potěšit příznivce, ale i nepřátele hlasových zpráv. Funkce by měla umět převést přijaté hlasové zprávy na text. Pokud tedy rádi posíláte hlasové zprávy, není to problém a pomocí ICQ New to lze snadno. Naopak, pokud adresát preferuje textovou formu, prostředí ICQ se postará o převod.

V současnosti má ICQ New ve výbavě také tzv. Smart Replies, tedy chytré odpovědi, které fungují podobně jako návrhy slov u mobilní klávesnice. Messenger vyhodnotí s pomocí AI témata konverzace a navrhne vhodné krátké odpovědi nebo odpovídající smajlíky. Uživatelé se slabším internetovým připojením si mohou nastavení změnit tak, aby i v případě špatného signálu stále zůstali online. A pokud jste zvyklí často posílat obrázky nebo videa ve vysoké kvalitě, můžete tak činit i prostřednictvím ICQ New, a to beze ztráty potřebného rozlišení.

Ve výbavě ICQ New najdete i videohovory a skupinové hovory. Mimochodem, messenger podporuje velké skupiny až 25.000 členů včetně funkcí, ke kterým patří omezení přístupu a průzkumy – to je něco, čeho se ve WhatsApp pravděpodobně nikdy nedočkáme.

Návrat zpět po 24 letech: ICQ v průběhu času

icq1020

ICQ verze 98a Beta: Takto vypadal původní ICQ. | Zdroj: ICQ

Když se ohlédneme zpět, messenger se postupem času velmi změnil. S převzetím AOL v roce 1998 nic nebránilo dalšímu rozvoji a instant messenger byl neustále rozšiřován a vylepšován. Do někdejšího lídra na trhu messengerů s pevnou pozicí se stále více investovalo a ostatní společnosti si toho byly vědomy. Při vytváření skutečné konkurence čelily ostatní společnosti velké výzvě, a to i díky patentu na instant messaging z roku 2005.

ANKETA: Dali byste ICQ ještě šanci?

75%
25%
Celkem hlasů: 24

Vysokou popularitu ICQ zastavil až nástup sociálních sítí, svého času především Facebook. Ze 470 milionů registrovaných uživatelů jich bylo v roce 2013 stále ještě 11 milionů aktivních. Investiční skupina Digital Sky Technologies, která působí od roku 2010 jako "Mail.ru Group", je o projektu stále přesvědčena a důvěřuje mu.

Tak rychle najděte své staré číslo ICQ, spusťte messenger a provázeni klasickým známým zvukem se nechte unášet nostalgickými pocity, zkontrolujte, kteří z vašich známých kontaktů jsou stále aktivní a co je nového. Když už nic jiného, půjde o takový malý výlet zpět do minulosti.

Nový začátek

Dává to ještě smysl? ICQ už pro mnoho uživatelů není ničím jiným, než hezkou připomínkou časů, které už jsou dávno pryč. Messenger už později nehrál hlavní roli. Přesto je počet stažení na Google Play přes 10 milionů číslem, o kterém některá konkurence jen sní. ICQ už do budoucna pravděpodobně nebude hrát hlavní roli. Ale podobně jako i u ostatních messengerů se jeho fanoušci z velkého návratu určitě mohou radovat.

mohlo by vás také zajímat: whatsapp testuje novou funkci

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.