Menu

Kvalitní zvuk i obraz pro Skype

30.04.2012 13:01 | Redakce Chip + Přidat komentář
Každý notebook je dnes vybaven integrovanou webovou kamerou, ale pokud jste někdy vyzkoušeli komunikaci prostřednictvím externí specializované kamerky s vyšším rozlišením a lepším objektivem i mikrofonem, asi už nebudete chtít měnit. Špičkové modely s HD a Full HD rozlišením nabízí jak Logitech, tak Microsoft a nyní k nim přibyla i konkurence z dílny Creative.

Společnost Creative uvádí na trh webovou kameru Live! Cam Connect HD, která je vybavena objektivem z tekutých krystalů s automatickým ostřením a mikrofonem s funkcí potlačení okolního hluku. Je certifikovaná pro aplikaci Skype a umožňuje vést videohovory v rozlišení HD 720p při rychlosti 30 snímků/s. Její cena byla stanovena na cca 80 EUR, tedy něco okolo 2 00 Kč, není tedy nijak levná. Konkurence v této cenové kategorii nabízí modely s plným HD rozlišením 1920 x 1080 bodů, zatímco Creative Live! Cam Connect HD pracuje pouze v rozlišení 1280 x 720 bodů. Podle výrobce je ale hlavní výhodou kamery špičkový zvuk s funkcí potlačení okolního hluku.

Objektiv z tekutých krystalů s automatickým ostřením využívá patentovanou technologii, která umožňuje proměnit tekutý krystal na čočku s proměnnou ohniskovou vzdáleností. Při zaostřování nevzniká žádný mechanický hluk, který by mohl být zachycen mikrofonem webové kamery.

Webová kamera Creative Live! Cam Connect HD se dodává se softwarovou sadou Live! Central 3, která zařízení zdokonaluje o pokročilé obrazové a zvukové efekty a umožňuje vytváření avatarů, natáčení filmů, funkce sdílení plochy a monitorování na dálku z telefonu nebo počítače.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení