Menu

LED TV Samsung

27.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové LCD TV s LED podsvícením

Samsung: LED podsvícení nových LCD televizí

Samsung představil nové řady LCD televizí s vysokým rozlišením. Jsou výjimečné především tím, že používají LED podsvícení jako primární zdroj světla, což je odlišuje od tradičních studených katodových výbojek (CCFL). Všechny LED televizory mají až o 40 % nižší spotřebu elektřiny v porovnání s obvyklými LCD televizory s CCFL podsvícením. Další výhodou jsou vysoké kontrastní poměry a malá tloušťka umožňující elegantnější design.

Samsung přichází hned se třemi modelovými řadami 8000, 7000 a 6000, které staví na úspěchu LED HDTV první generace. Součástí posledně jmenované řady je model B6000, nejtenčí LED TV na trhu (2,5 cm), s tunerem zabudovaným do těla a věšákem na zeď, díky němuž je mezera mezi televizorem a zdí pouhé 2 centimetry.

Nejvyšší série 7000 a 8000 nabízí i řadu zajímavých síťových funkcí – především internetové informační rozhraní. Uživatel tak může prostřednictvím drátového i bezdrátového připojení k internetu (volitelný Wi-Fi USB adaptér) na televizní obrazovce přímo procházet obsah serverů jako YouTube a dalších, jejichž rozšíření bude záviset na další spolupráci Samsung s lokálními poskytovateli obsahu.

Josef Mika

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení