Menu

Lednice jako komunikační centrála

01.09.2016 23:34 | Josef Mika + Přidat komentář
Lednice jako komunikační centrála

Lednice jako komunikační centrála | foto: CHIP

IFA 2016: Samsung na veletrhu IFA ukázal zajímavou novinku - chladničku Family Hub s 21,5" dotykovým displejem.

Kromě toho, že nová chladnička vyniká schopností udržet jídlo déle čerstvé díky funkcím omezujícím kolísání teploty uvnitř spotřebiče, disponuje také na dveřích 21,5“ Full HD dotykovou obrazovku poskytující širokou nabídku funkcí. Například rodinná interaktivní platforma slouží pro umisťování fotek, poznámek či sdílení kalendářů. Obsah může být nahrán přímo přes dotykovou obrazovku nebo přes mobilní telefon a tablet. Přes obrazovku je možné taky nakupovat na internetu, Samsung kvůli tomu uzavřel partnerství s velkými evropskými on-line prodejci potravin. Chladnička má uvnitř tři fotoaparáty, které snímají obsah lednice tak, aby měli uživatelé neustálý přehled o stavu potravin přes svůj mobilní telefon.

Prostřednictvím Family Hubu budou mít uživatel taky příležitost vařit s profesionály v rámci aplikace Club des Chefs, která nabízí praktické gastronomické tipy v podobě video příspěvků a článků. Je možné sledovat světové šéfkuchaře v horní polovině obrazovky a zároveň průvodce receptem v druhé části. Je otázka, kdy a zda vůbec se tento zajímavý výrobek se všemi svými funkcemi dostane zákazníkům v Česku, v každém případě se ale jedná o zajímavé spojení a využití technologií.

img-20160901-115347-nahled

Domácí komunikační centrála - dotykový displej na lednici.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení