Menu

Lenovo Cast – z malých na velké

16.06.2015 10:52 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lenovo Cast – z malých na velké

Lenovo Cast – z malých na velké | foto: CHIP

Lenovo Cast je zařízení pro přehrávání multimediálního obsahu z malých, osobních zařízení na velké obrazovce – například na televizoru.

Společnost Lenovo na konferenci Lenovo Tech World představila zařízení pro přehrávání médií Lenovo Cast, které přenáší multimediální obsah z malých, osobních zařízení na velkou obrazovku. Řada uživatelů totiž používá tablety a phablety ke sledování televize a filmů. Se zařízením Lenovo cast získají možnost obsah přehrát i na velké obrazovce televizoru, nebo třeba na projektoru a to bezdrátově.

Lenovo Cast stačí jej zapojit do HDMI portu, spárovat s mobilním zařízením a přehrát obsah. Tablet nebo smartphone musí podporovat DLNA nebo Miracast. Zařízení má kapesní rozměry a snadno se nastavuje. Je ho možné umístit za televizi nebo kamkoliv poblíž. Přehrávání by mělo být bezproblémové, protože Lenovo Cast využívá duální WiFi frekvenci, kdy komunikuje ve 2,4GHz i 5GHz pásmu. Zároveň není limitován jen sdílením videí. Dokáže totiž zrcadlit i další obsah, který mají uživatelé na svých chytrých telefonech.

 Lenovo Cast bude na našem trhu dostupný v září. Cena zatím nebyla stanovena.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení