Menu

Lenovo postaví továrnu v Polsku

28.11.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Lenovo postaví novou továrnu a centrum služeb v průmyslové zóně v polském městě Legnica.

Lenovo postaví továrnu v Polsku

Lenovo postaví novou továrnu a centrum služeb v průmyslové zóně v polském městě Legnica. Nové centrum bude sloužit zákazníkům z regionu Evropy, středního východu a Afriky (EMEA). Na starost bude mít jak výrobu a úpravy konfigurací, tak distribuci a logistiku stejně jako služby s přidanou hodnotou.

Hala v Legnici s plochou 30 tisíc metrů čtverečních bude stát v Dolním Slezsku, v průmyslové zóně v Legnici. Výrobu by měla spustit ve 3. čtvrtletí roku 2008 s počáteční kapacitou až 5 miliónů počítačů ročně. Hodnota investice je odhadována na více než 20 miliónů dolarů (zhruba 400 miliónů Kč). Částka zahrnuje náklady na vybudování areálu, zařízení, platby, daně a další příspěvky místním, regionálním nebo národní ekonomice. Jakmile bude továrna v plném provozu, zaměstná zhruba 1000 lidí.

Pavel Trousil, zdroj Lenovo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení