Menu

Lenovo snižuje cenu pojištění

24.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
klidně si ten notebook prostřelte

Lenovo snižuje cenu pojištění

Každý uživatel, který si vlastní neopatrností poškodil notebook ví, kolik stojí například oprava promáčknutého displeje nebo zlomené základní desky. Většinou se notebook ani nevyplatí opravovat a je lepší koupit nový. Pokud tedy každodenně cestujete s notebookem a navíc je to váš hlavní výrobní nástroj, vyplatí se vybrat si dobrý záruční balíček a navíc pojištění proti náhodnému poškození. Vlastníte-li takovéto pojištění, můžete dát notebook na opravu a nikdo se vás nebude ptát, proč je displej prostřelen nebo proč je v notebooku díra od krumpáče. Nevýhodou je, že takovéto pojištění je celkem drahé a nenabízí jej každý výrobce. Jedním z nich je Lenovo, a to teď přišlo s výrazným zlevněním tohoto užitečného pojištění. I když všechno má své háčky.

Pojištění si lze koupit jen jako doplněk k rozšíření záruky na 3 roky, které stojí v případě „carry in", tedy situace, že poškozený notebook sami zanesete do opravny 2790 Kč a v případě „on-site", tedy že servisman přijede za vámi domů 3390 Kč. K těmto cenám ale nyní stačí připlatit 400 Kč a máte notebook na 3 roky pojištěný proti náhodnému poškození. Dříve toto pojištění stálo včetně tříletého servisu on-site 6890 Kč, nyní 3790 Kč. Carry-in servis včetně pojištění stál 4490 Kč a nyní to je 3190 Kč. Podle vyjádření společnosti Lenovo zahrnuje ochrana proti náhodnému poškození kromě opravy a zprovoznění notebooku i záchranu dat. Službu je možné pořídit při koupi notebooku nebo do 90 dnů od jeho pořízení. Upozorňujeme, že všechny uvedené ceny jsou bez DPH.

Zdroj: Lenovo

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení