Menu

Lepší vyhledávání Mio

28.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
také ve Zlatých stránkách

Lepší vyhledávání Mio

Společnost Mio Technology spustila v listopadu službu, která uživatelům navigací Mio Moov umožní vyhledávat body zájmu (POI) online v aktuální databázi Zlatých stránek. Tato služba je dostupná pro modely Moov vybavené Bluetooth čipem, prostřednictvím kterého se po spárování s telefonem může navigace připojit na internet, konkrétně tedy Moov 330, 360 a 370.

Vyhledávání online má pro uživatele zásadní výhodu v zajištění aktuálnosti dat i v případě, že samotná datová výbava navigace nebyla již nějakou dobu aktualizována. Prostřednictvím Zlatých stránek mohou uživatelé vyhledávat POI v okolí své aktuální pozice stejně jako vyhledávají v předinstalované databázi navigace. Hledání čerpací stanice, restaurace, kina, obchodů, či jiných bodů zájmu nebylo nikdy efektivnější.

Komentář redakce: Vyhledávání jsme již zkoušeli, funguje velmi rozumně. Do budoucna se připravuje také online vyhledávání z databáze www.poi.cz. Na předvýrobním vzorku jsme si již tuto funkci vyzkoušeli. Vyhledávání pochopitelně funguje, ovšem s jistými omezeními. Podíváte-li se na webové stránky www.poi.cz, zjistíte, že jsou zde stovky kategorií, jenže vyhledávání funguje jen podle názvu kategorie. V čem je tedy problém? Pokud hledáte obchod a zadáte „supermarket", navigace pochopitelně nic nenajde. Budete muset zadat konkrétní název kategorie, třeba Lidl, nebo Tesco. Do budoucna se ale i tento detail snad opraví.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení