Menu

LG M94D

24.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
multifunkční monitor s DVB-T

LG M94D: multifunkční monitor s DVB-T

Společnost LG Electronics přichází na český trh s novým modelem monitoru, který poslouží stejně dobře jako LCD televize. Novinka podporující vysoké rozlišení (HD) míří především do domácností a kanceláří, kde lidé chtějí šetřit prostor a mít méně spotřebičů. Uživatel si může vybrat ze dvou velikostí úhlopříček, a to 20 a 22 palců.

Design série LG M94D vypadá stejně jako velké televizory LG - monitory mají lesklý černý a skryté reproduktory. Dolní část rámu postupně nabývá průhlednosti. Modely jsou vyráběny s rozlišením 1690 x 1050 bodů. K dispozici je tak dostatek pixelů pro sledování televizního vysílání a DVD s vysokým rozlišením nebo pro úpravu fotografií, práci s textem a hraní her na počítači.

Kontrastní poměr je u novinky 20 000:1. Obraz je navíc vylepšen technologií zpracování obrazu LG f-Engine. Doba odezvy je 5 ms. Připojení počítače zajišťují konektory D-Sub a DVI-D. K dispozici jsou rozsáhlé možnosti připojení i dalších audio a video komponentů pomocí dvou konektorů HDMI, konektorů component jack, Full a Half Scart (na vybraných trzích) a PC audio vstup a výstup. Sledování televize umožňuje integrovaný DTV tuner.

Nové monitory LG MD94D s HD TV budou v prodeji v Česku od října letošního roku. Základní cena 20palcové verze bude nižší než 10 tisíc korun včetně DPH.

LG se chce do budoucna věnovat i dalším oborům a produktům. Plánuje zahájení prodeje externích pevných disků velikosti 2,5 i 3,5" s rozhraním USB i eSATA (zajímavé je, že toto rozhraní mají mít i 2,5" modely). Hlavním znakem, který tyto produkty odliší od konkurence má být design. Představeny byly i digitální fotorámečky velikosti 7, 8,4 a 10 palců. Jejich kapacita je 128 MB. Z přední strany na nich není logo, které by jinak působilo rušivě. Dodávat se budou v černém a bílém provedení.

Zdoj: LG Electronics

Pavel Trousil

Module

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení