Menu

Loewe představil jako první individuální personalizaci zvuku televizorů

19.10.2018 17:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Loewe představil jako první individuální personalizaci zvuku televizorů

Loewe představil jako první individuální personalizaci zvuku televizorů | foto: CHIP

Osobní personalizace reprodukce zvuku zlepší televizním divákům srozumitelnost dialogů a prokreslenost celého zvukového podání na základě individuálních sluchových vlastností jednotlivce.

Díky tomu lze sledovat vysílání při nižší hlasitosti a užít si zvukový doprovod lépe než dřív.

Německý výrobce televizorů Loewe představil jako první na světě individuální personalizaci zvuku implementovanou do televizorů. Tato technologie, která byla do nynějška dostupná pouze ve spojení se sluchátky, byla pro použití s reproduktory vyvinuta ve spolupráci s mezinárodním lídrem v oblasti zvukové personalizace, společností Mimi Hearing Technologies. Pomocí kombinovaných technologií umí nyní televizory Loewe se softwarem Mimi Defined přizpůsobit reprodukci individuálnímu sluchu jednotlivce. Hudbu, filmy i dokumentární pořady si mohou posluchači nyní vychutnat s lepší srozumitelností a prokresleností zvuku. Po individuální kalibraci lze tuto funkci spustit jednoduše stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

Jak to funguje

V první řadě je třeba vytvořit individuální sluchový profil posluchače. Profil lze zvolit buď paušálně na základě věku posluchače (využívá průměrný sluchový profil daného věku), nebo využít digitální sluchový test aplikace Mimi. Při něm se testují sluchové schopnosti konkrétního posluchače s ohledem na frekvenční spektrum. Z výsledků je poté vytvořen s využitím Mimi Defined individuální profil optimalizace reprodukce pro daného uživatele. Aby bylo dosaženo optimálního podání, je intenzita jednotlivých frekvencí přesně přizpůsobena specifickým vlastnostem sluchu. Technologie Mimi Defined poté při sledování televizního vysílání nebo filmu z libovolného zdroje analyzuje v reálném čase zvukovou stopu a přizpůsobuje ji individuální citlivosti sluchu diváka. Mimo jiné zesiluje ta pásma, ve kterých má uživatel sluchový propad. Technologie Mimi Defined umožňuje dosáhnout perfektní kombinace obrazové a zvukové kvality a televizory Loewe stanovují nový standard ve vývoji zvukových technologií a zlepšování kvality zvuku.

Dostupnost Mimi Defined v televizorech Loewe

Technologie zvukové personalizace Mimi Defined je nyní dostupná spolu se softwarem verze 5.xx všem uživatelům televizorů Loewe od modelového roku 2017, kromě bild 1 do úhlopříčky 40 palců včetně. Tato funkce je zpoplatněna částkou 2600 Kč. V nejbližší době bude aktivace Mimi Defined ve standartní výbavě u nově vyrobených televizorů již z výroby. V uživatelském rozhraní televizorů Loewe (Loewe OS) v nabídce nastavení zvuku lze po instalaci Mimi Defined zapnout či vypnout a individuální zvukový profil lze jednoduše aktivovat pomocí stisku tlačítka na dálkovém ovládači.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení