Menu

Lumix GF1

06.09.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
foto-videoaparát od Panasonicu s výměnnými objektivy

Lumix GF1: foto-videoaparát od Panasonicu s výměnnými objektivy

Po Lumixu DMC-G1 (první „zrcadlovce bez zrcadla"), DMC-GH1 (u nějž přibyla možnost pořizování videosekvencí) je tu další model standardu Micro 4/3 (snímač 4/3 LiveMOS má rozlišení 12,1 megapixelu). Jde o model Lumix GF1, který Panasonic označuje jako foto-videoaparát. Jde o nejlehčí a nejmenší fotoaparát s výměnnými objektivy a integrovaným bleskem. Tělo fotoaparátu je totiž asi o 35 % menší objem a o 26% nižší hmotností než již tak malý Lumix G1. Jeho rozměry jsou 119 x 71 x 36,3 mm a hmotnost cca 285 g.

Model GF1 je vybaven funkcí AVCHD Lite, která je vhodná k pořizování delších nahrávek ve formátu HD. Vedle toho dokáže GF1 nahrávat video ve formátu M-JPEG v rozlišení až 1280 x 720 bodů. Při fotografování nebo pořizování videa má uživatel na výběr z několika přednastavených filtrů.

Vedle řady základních funkcí pro začátečníky, jako je například automatický režim iA (Inteligentní Auto), nabízí DMC-GF1 řadu dalších funkcí, jako je například názorný expozimetr, živý náhled clony a efektu času závěrky prostřednictvím Live View. Displej má úhlopříčku 3" a rozlišení 460 000 bodů.

Kovové tělo foto-video aparátu Lumix GF1 je nabízeno v několika barvách: černé, rubínově rudé, stříbrné a bílé. Všechny části fotoaparátu jsou vyrobeny z upraveného hliníku.

Zdroj: Panasonic

Pavel Trousil

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení