Menu

m.vltava.cz

20.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Obchod v mobilu

Obchod v mobilu - m.vltava.cz

20. listopadu spustil internetový obchod vltava.cz svou plnohodnotnou mobilní odnož - obchod v mobilu na adrese m.vltava.cz. K nákupu každému uživateli nyní stačí mobilní telefon s možností internetového připojení. Není potřeba žádná speciální aplikace.

m.vltava.cz zatím nabízí zhruba 30 000 položek zboží, které odpovídají nabídce e-shopu cybex.cz. Vltava.cz chce postupně mobilnímu nakupování zpřístupnit i další svoje obchody. Nakupování probíhá podobně jako na internetovém shopu, standardem je doručení na dobírku nebo vyzvednutí na pobočce, funguje ale i on-line platební systém PaySec, díky čemuž zákazník může z mobilu vyřídit nejen nákup ale rovnou i platbu (samozřejmě k tomu musí na PaySec vlastnit účet).

V Česku zatím ojedinělou aplikaci vyvinula Vltava.cz ve spolupráci s HungryMobile v rámci jejího projektu VRUCE.cz. Od svého mobilního obchodu si do budoucna slibuje 5-10% podíl na celkových tržbách. Zatímco v Česku se jedná o první aplikaci, ve světě umožňuje nákup prostřednictvím mobilního telefonu asi 15 % on-line obchodů. V USA údajně tržby z mobilních telefonů představují až 40 % celkového on-line obratu.

Josef Mika

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení