Menu

mBank s novým internetovým bankovnictvím

28.11.2013 12:51 | Josef Mika + Přidat komentář
mBank s novým internetovým bankovnictvím

mBank s novým internetovým bankovnictvím | foto: CHIP

Jedna z největších bank v ČR a na Slovensku nabídne zákazníkům nové, internetové bankovnictví s řadou funkcí a vylepšení, které jinde (zatím) nenajdete.

mBank funguje na českém a slovenském trhu už šest let. Za tu dobu získala 3,6 milióny zákazníků a je dnes 5. nevětší bankou v ČR (z hlediska počtu klientů). Jeho nové internetové bankovnictví se podle vlastního vyjádření radikálně odlišuje od dosud užívaných tabulkových přehledů a mělo by klientům podstatně usnadnit používání a především přinést zcela nové funkce. Mezi ně patří:

 • Transakční historie – automatická kategorizace provedených transakcí (až 85 %, v čase se bude tato hodnota zlepšovat, systém se sám učí)
 • Sledování příjmů a výdajů – útraty rozdělené podle kategorií a podkategorií jak v číslech, tak grafický vývoj v čase. Zákazník si může nastavit své osobní výdaje podle jednotlivých kategorií, systém pak hlídá plnění rozpočtu, případně překročení (grafické znázornění). Může mít přehled všech útrat (podle kategorií) a srovnání s plánem, přehled za poslední 4 měsíce a predikce na další 4 měsíce. Zákazník si navíc může nastavit vlastní pravidla pro kategorizaci, které jsou nadřazeny těm automatickým.
  Ihned po přihlášení bude mít klient přehled posledních 7 plateb a rozcestník na další funkcionalitu. Inteligentní vyhledávací panel umožní hledat transakce podle popisu, kategorie, částky nebo měny.

Nové internetové bankovnictví vyvíjel mezinárodní tým pro tři trhy současně (PL, ČR, SR). Na jeho přípravě se podílí 300 zaměstnanců mBank. Zákazníci mBank mohou zatím navštívit internetovou stránku www.novambank.cz, kde je umístěno startovní video a základní odpovědi na otázky spojené s přechodem na nové internetové bankovnictví. Naostro se nové internetové bankovnictví rozjede v únoru 2014. Jako první jej začnou používat zákazníci, kteří sami požádají o přednostní přístup v současném internetovém bankovnictví. Všichni zákazníci pak získají přístup do nového bankovnictví nejpozději v druhém kvartále 2014. Po přechodnou dobu bude zákazníkům umožněno využívat jak původní, tak i nové internetové bankovnictví mBank.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Nová verze nepřehledná,kom­plikovaná,nadlid­ský výkon zrušení platby při mylném zadání.Jsem u banky prakticky od jejího založení a vážně uvažuji od odchodu

  Reagovat na komentář

  Při troše snahy se na to dá zvyknout

  Taky jsem spíše pro bankovnictví „starého“ vzhledu typu mBank nebo FIO, ale provozovat paralelně dvě verze je technicky obtížné. Navíc v novém bankovnictví je i něco navíc, hlavně mSpoření s 3% úrokem, okamžité vyhledávání, automatická kategorizace plateb, apod. U mBanky zůstanu protože oceňuji rychlost převodů (ta mi chybí u Equa bank), spolehlivost (ta mi chybí u ERA) a taky jiná banka nenabízí společný účet pro manžele.

  Reagovat na komentář

  rusim ucet

  Z důvodu nového designu odcházím od Mbanky.

  Reagovat na komentář

  Přemýšlím o zrušení – mávám mBance :/ Nepřehledné! Nepotřebuju fičury jako na tabletu – pinkání ikonek zleva doprava, grafy, interaktivitu. Například jen zrušit trvalý příkaz – nadlidský úkol!
  A po přihlášení do nového IB již nejde přihlásit do starého :///

  Reagovat na komentář

  co na to říct

  Je to tak šíleně protivně nepřehledné.. opravdu amatérismus. Uvažuji o zrušení účtu. :-/

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení