Menu

Microsoft Explorer vrací úder

02.05.2012 15:13 | Redakce Chip + Přidat komentář
Internet Explorer, browser společnosti Microsoft, získává zpět ztracenou půdu pod nohama a pro přístup na síť sítí je opět využíván nadpoloviční většinou uživatelů.

Podle analytické společnosti Net Applications se Internet Explorer v dubnu dostal potřetí v roce nad hranici 50 % v používanosti. S jeho pomocí přistupovalo na Internet celkem 54,1 % uživatelů a prohlížeč se tak vrátil na úroveň ze září minulého roku. Od 1. ledna Internet Explorer rostl a nadechl se ke comebacku poté, co dlouhodobě ztrácel ve prospěch konkurentů, především Mozilla Firefoxu a Google Chrome. Samotný Microsoft vkládá velké naděje a sází vše právě na Internet Explorer 9, který funguje pouze pod OS Windows Vista a Windows 7. Oproti tomu starší Internet Explorer firma pomalu ukládá k věčnému spánku, což se projevuje i na poklesu jeho používanosti, která v dubnu spadla na pouhých 4,1 %. Naopak roste podíl nejnovější verze, což je dáno také tím, že Microsoft automaticky aktualizuje starší verze svého prohlížeče. 

Nárůst používanosti konečně po třech měsícech poklesu zaznamenal také Google Chrome, který v dubnu využívalo 18,9 % uživatelů. Mozilla Firefox naopak ztratila (20,2 %), stejně jako Apple Safari (4,8 %). Firefox tak dosáhl zatím nejnižší používanosti od října 2008. Norská Opera si drží svých 1,6 procenta.Výše zmíněná data získala společnost Net Applications na základě analýzy dat od více než 160 milionů unikátních uživatelů na více jako 40 000 webových stránkách.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení