Menu

Microsoft předvede Windows 8 na tabletech

30.05.2011 09:08 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft předvede Windows 8 na tabletech

Microsoft předvede Windows 8 na tabletech | foto: CHIP

Na trh však budou uvedena nejdříve napřesrok, přitom už včera bylo pozdě.

Microsoft tento týden předvede dotykové uživatelské rozhraní Windows 8. Již na CES 2011, počátkem roku, ukázal, že chystané Windows 8 běží také na procesorech ARM (tedy nejen na Intel x86), tenkrát však na předváděcích netboocích záměrně ponechal dosavadní známé uživatelské rozhraní Windows.

Nyní nastal čas poodhrnout oponu a předvést, co v Redmondu vymyslili. Přestože Windows 8 nebudou dříve než napřesrok, Microsoft potřebuje ukázat, že něco má, a může jen doufat, že o to výrobci tabletů budou stát. Dokonce se proslýchá, že tabletová verze Windows 8 pro ARM by mohla být uvedena v předstihu před Windows 8 „stolními“. Konec konců, už včera bylo pozdě.

Windows 8 na tabletu má předvést Steven Sinofsky, prezident Windows, tuto středu na výroční konferenci D9, pořádanou webem All Things D (jenž patří do sítě webů Wall Street Journalu). Na Tchaj­‑wanu, na veletrhu Computex, který se tam otevírá zítra, má totéž předvést viceprezident OEM, Steve Guggenheimer.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení