Menu

Microsoft uvádí Office 2016

22.09.2015 13:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Microsoft uvádí Office 2016

Microsoft uvádí Office 2016 | foto: CHIP

Microsoft dnes uvedl Office 2016. Nový Office představuje poslední verzi aplikací pro Office 365, což je cloudová služba od Microsoftu na bázi předplatného. 

Více informací o novém Office zveřejnil dnes Satya na oficiálním blogu Microsoftu. Hlubší pohled na Office 2016 pak na Office Blogu přinesl Kirk Koenigsbauer, vice president Office divize. Office 2016 přináší nové verze desktopových aplikací Office pro platformu Windows, jako je Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Project, Visio a Access. S předplatným pro Office 365 získávají zákazníci přístup k nejaktuálnějším desktopovým aplikacím určeným pro použití napříč všemi jejich zařízeními. To vše v kombinaci se sadou spotřebitelských a komerčních služeb, jako je například online úložiště OneDrive, Skype pro firmy, Delve, Yammer a další firemní bezpečnostní funkce. Uživatelům Office je k dispozici i nový nástroj Sway pro Windows 10, jež umožňuje vytvářet interaktivní příběhy a sdílet je s ostatními. Windows Hello vás přihlásí do Windows a Office 365 během jednoho kroku.

 

Aplikace Office 2016 zjednodušují spolupráci

•             Co-authoring je nyní součástí desktopových aplikací Word, PowerPoint a OneNote, včetně psaní v reálném čase v aplikaci Word, jež umožňuje ihned vidět změny provedené ostatními.

•             Integrace aplikace Skype, která je přímou součástí desktopových aplikací, umožňuje psát rychlé zprávy (IM), sdílet obrazovku, začít hovor či video chat z otevřeného dokumentu.

•             Funkce Office 365 Groups je nyní součástí desktopové aplikace Office 2016 a je dostupná na mobilním zařízení prostřednictvím aplikace Outlook Groups.

 

Další novinky Office 2016

•             Outlook 2016 poskytuje vylepšenou složku Doručená pošta s možností rychlého vyhledávání a automatického filtrování e-mailů s nízkou prioritou. Každý v položce „Komu:“ má přímý přístup k dokumentům uloženým na vašem cloudovém úložišti.

•             Funkce Tell Me umožňuje rychle vyhledat tu správnou funkci či příkaz v Office, a funkce Smart Lookup vyhledá automaticky související výrazy s obsahem ve vašem dokumentu na internetu.

•             Excel 2016 nyní obsahuje integrované publikování do Power BI a nové moderní typy grafů.

•             Seznam naposledy používaných dokumentů umožňuje navázat tam, kde jste naposledy skončili, a to napříč všemi zařízeními, které využíváte. Bez ohledu na to zda pracujete v Office Online, v aplikacích Office Mobilie či v desktopových aplikacích Office 2016.

•             Zabudovaná funkce Ochrana před únikem firemních informací (Data Loss Prevention) napříč Wordem, PowerPointem, Excelem a Outlookem snižuje riziko úniku citlivých dat díky nástroji pro IT správce.

•             Multifaktorová autentikace zajišťuje bezpečný přístup k obsahu v době, kdy pracujete mimo korporátní síť, ať už jste kdekoliv.

•             Funkce Enterprise Data Protection bude dostupná pro aplikace Office Mobile pro systém Windows 10 později v tomto roce, pro desktopové aplikace pak začátkem příštího roku. Enterprise Data Protection umožní bezpečné sdílení obsahu v rámci korporátní sítě.

 

Dostupnost a požadavky

Nové aplikace Office 2016 jsou dostupné ve 40 jazycích a vyžadují systém Windows 7 nebo vyšší. Počínaje dneškem mohou předplatitelé Office 365 začít stahovat nové aplikace Office 2016 jako součást jejich předplatného. Automatické aktualizace se začnou postupně uvolňovat předplatitelům z řad spotřebitelů a malých firem v průběhu následujícího měsíce, komerčním zákazníkům pak začátkem příštího roku. Office 2016 je od dnešního dne také k dispozici v podobě nákupu krabicových licencí jak pro PC, tak pro počítače Mac.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení