Menu

Microsoft uvolnil další ukázku Windows 8 označenou jako Release Preview

02.06.2012 10:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnosti Microsoft zveřejnila další ukázkovou verzi nového operačního systému Windows 8. Nová verze označená jako Windows 8 Release Preview přináší nové uživatelské rozhraní a ještě rychlejší a plynulejší odezvu bez ohledu na to, zda uživatel ovládá systém svými dotyky nebo klávesnicí a myší.

Windows 8 Release Preview přichází tři měsíce po představení první testovací verze označené jako Windows 8 Consumer Preview. Tu si jen během prvního dne stáhl více než milion uživatelů a do dneška učinila z Windows 8 vůbec nejtestovanější operační systém vůbec. S verzí Windows 8 Release Preview vstupuje systém do finální fáze vývoje před jeho uvolněním do výroby.

 

Mezi novinky verze Windows 8 Release Preview patří například nové aplikace od Microsoftu a dalších partnerských firem z oblasti cestování, zpravodajství, sportu, hraní i hudby. Vylepšeny byly rovněž integrované aplikace pro elektronickou poštu a práci s fotografiemi a kontakty. Díky úzké spolupráci Microsoftu s lokálními partnery si navíc mohou uživatelé přes Windows Store vyzkoušet i řadu dalších aplikací z celého světa včetně prvních aplikací od českých vývojářů.

 

Vedle nových či vylepšených aplikací přináší Windows 8 Release Preview desetitisíce dalších úprav. Zvýšil se například počet možností, jak si mohou uživatelé přizpůsobit startovací obrazovku. Vylepšena byla také podpora práce s více monitory nebo způsob, jakým mohou lidé přes Windows Store vyhledávat a stahovat aplikace. Přidány byly nové funkce pro ochranu dětí při práci s počítačem.

 

Především u dotykových zařízení se pak výrazněji projeví i další vylepšení prohlížeče Internet Explorer 10, díky kterému je prohlížení webu stejně plynulé a rychlé jako práce s jakoukoliv aplikací. Díky novým funkcím typu „flip ahead“ je navíc stejně tak intuitivní. Novinkou je integrace přehrávače Adobe Flash Player optimalizovaného z pohledu výkonu. Internet Explorer 10 je také prvním prohlížečem, který má v továrním nastavení zapnutou funkci Do Not Track dávající uživatelům více možností a lepší kontrolu jejich soukromí.

 

Vedle uvolnění Windows 8 Release Preview Microsoft oznámil, že od soboty 2. června 2012 zahájí ve 131 zemích světa včetně České republiky novou promo akci nazvanou Windows Upgrade Offer. Zákazníci, kteří si do 31. ledna 2013 pořídí vybraná zařízení se systémem Windows 7, si v rámci této speciální nabídky budou moci pořídit upgrade na Windows 8 Pro v době jeho dostupnosti za 14,99 EUR.

 

Vedle této promo akce chystá Microsoft na příští měsíce i další speciální nabídky umožňující zákazníkům používajícím systém Windows 7 jednoduše přejít na systém Windows 8 již v době dostupnosti finální verze. V průběhu příštího měsíce také zveřejní na akci TechEd v Severní Americe podrobnosti týkající se přínosů Windows 8 pro firemní zákazníky. Více informací o Windows 8 a postup, jak si testovací verzi Windows 8 Release Preview stáhnout, naleznete na webu http://preview.windows.com.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení