Menu

Microsoft zvýšil odměny za nalezené chyby

18.08.2015 15:44 | Karel Kovar + Přidat komentář
Microsoft zvýšil odměny za nalezené chyby

Microsoft zvýšil odměny za nalezené chyby | foto: CHIP

Za nalezené zranitelnosti ve Windows už můžete dostat až 100 tisíc dolarů. Odměny byly zvýšené i v dalších oblastech. 

Podobně jako ostatní velké firmy už i Microsoft zvýšil odměny za nahlášení zranitelnosti. Maximální částku, kterou nyní můžete získat je už 100 tisíc dolarů. Zvýšené byly i odměny za nalezení chyb v Azure Active Directory (AAD) a Microsoft Account (MSA) – na 30 tisíc dolarů – další podrobnosti o celém programu najdete na webu  Technet na adrese http://blogs.technet.com/b/msrc/archive/2015/08/05/microsoft-bounty-programs-expansion-bounty-for-defense-authentication-bonus-and-remoteapp.aspx.

Tato snaha ale není motivována větším blahem hledačů chyb, ale spíše minimalizací nákladů – nkěteří profesionální hledači totiž ignorovali přímé nahlášení chyby výrobcům (jejichž odměny byly nízké) a prodaly je firmám specializujícím se na jejich prodej  - například francouzské firmě Vupen (http://www.forbes.com/sites/andygreenberg/2012/03/21/meet-the-hackers-who-sell-spies-the-tools-to-crack-your-pc-and-get-paid-six-figure-fees/). 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení