Menu

Mobilní příslušenství pro virtuální realitu

06.09.2016 16:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Mobilní příslušenství pro virtuální realitu

Mobilní příslušenství pro virtuální realitu | foto: CHIP

Společnost TCL Commmunication představila na veletrhu IFA 2016 dva mobilní produkty Alcatel pro virtuální realitu a to VISION a Alcatel 360 Camera. Oznámila také partnerství se čtyřmi výrobci 360° kamer.

VISION je bezdrátové mobilní zařízení typu vše v jednom, které umožňuje lidem promítat si filmy formátu IMAX u sebe doma. VISION se nepřipojuje ke smartphonu ani počítači - má vlastní paměť, procesor a operační systém. Uživatelé se s ním mohou pohybovat, a přitom zkoumat různá prostředí virtuální reality. Jeho předností je rychlé dobíjení. Přístroj lze podle výrobce snadno nasadit a pohodlně nosit. Zařízení má zorný úhel 120° a má nízkou latenci 17 milisekund. VISION se bude prodávat ve dvou barevných provedeních a může se použít i s optickými brýlemi.

Společnost TCL Communication navázala partnerství s firmami Jaunt VR, Magic Interactive Entertainment a Fraunhofer. Partneři dodají předinstalovaný obsah a hardware uživatelům produktu VISION. Jaunt VR přináší kinematografickou virtuální realitu, která nabídne uživatelům speciální 360° stereo zážitek při sledování videa. Pro ty, kteří preferují virtuální realitu při hraní počítačových her, obsahuje VISION frisbee bojovku BattleBlock od Magic Interactive Entertainment.

 

Alcatel 360 Camera

S Alcatel 360 Camera může natáčet filmy v prostředí virtuální reality. Stačí vytvořit vlastní obsah, který poté můžete sledovat prostřednictvím VISION či jiného produktu Alcatel podporujícího virtuální realitu. Kamera se díky kapesní velikosti snadno přenáší. Nabízet se bude ve dvou variantách. Obě disponují dvěma 210° objektivy, tzv. „rybími oky“. První z nich má obdélníkový tvar o zhruba poloviční velikosti kreditní karty, druhá varianta má kulatý tvar o velikosti mince. Prostřednictvím microUSB portu je lze připojit ke smartphonům Alcatel IDOL 4, IDOL 4S nebo POP 4S a nahrávat VR obsah do telefonu. Začínající tvůrci díky tomu mohou natáčet VR videa nebo 360° fotografie v několika jednoduchých krocích. Širokoúhlý objektiv se hodí také pro pořizování skupinových selfie snímků.

 

Technické parametry VISION:

 ROZMĚRY

103 x 188 x 104 mm

DISPLEJ

2 x 3,8” AMOLED (1080 x 1200)

OS

Android  6.0 Marshmallow

PROCESOR

4 x 2,1GHz + 4 x 1,5GHz

KONEKTIVITA

2,4 GHz/5 GHz 802.11 a/b/g/n/ac, USB 2.0

Bluetooth 4.0

PAMĚŤ

Vnitřní paměť: 32 GB ROM + 3 GB RAM

BATERIE

3000 mAh

DALŠÍ

Akcelerometer, Proximity senzor, E-Compass, gyroskop

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení