Menu
CHIP Speedtest

Konkurence CCleaneru pro mobily: Xiaomi Cleaner uklidí váš smartphone

23.09.2019 12:00 | Jiří Palyza
Konkurence CCleaneru pro mobily: Xiaomi Cleaner uklidí váš smartphone

V obchodě Play se rozšiřuje nabídka aplikací od Xiaomi. Těžit z ní ale mohou i uživatelé jiných značek. Nejnovějším přírůstkem je čistící aplikace, která odstraní z vašeho smartphonu zbytečné soubory a zrychlí telefon.

S dnešními mobily je to v mnoha ohledech podobné, jako se stolními PC nebo notebooky. Nakonec není se čemu divit. Moderní mobil je miniverzí počítače už delší dobu a jejich nejnovější modely naše někdy už zastaralé počítače v mnohém předčí. Proto je dobré čas od času provést očistu smartphonu. Instalace aplikací, downloady, spousta nepotřebných fotek a videí, to vše vytváří velké množství datového smetí, které pomalu ale jistě zpomaluje náš telefon a zaplňuje paměťový prostor.

Postarají se o to čistící aplikace, které osvobozují mobil od zbytečného balastu. Pod názvem Cleaner Lite je nyní aktuálně k dispozici čistící program, který spolu s Mi File Managerem a Mi Health tvoří šikovnou trojici utilit od Xiaomi. Výhodou je jejich dostupnost na Obchodu Play čili jejich stažení a používání se neomezuje pouze na telefony stejnojmenné značky.

Cleaner Lite – Android App 5.0 Early Access dobrý
Šikovný minimalistický nástroj Xiaomi Cleaner Lite slouží k udržení pořádku na smartphonu s Androidem. stáhněte si

Cleaner Lite: čistící nástroj zbavující mobil datového balastu

xiaomi-cleaner

Program nabízí nejdůležitější funkce pro uvolnění paměti mobilu a udržení pořádku.

Ovládání aplikace je extrémně jednoduché. Po spuštění program Cleaner Lite prozkoumá vaši interní paměť a pokud používáte SD kartu, tak i ji. Po ukončení úvodního skenu zobrazí seznam souborů, které lze vymazat a kolik místa zabírají. Pro každou skupinu, např. soubrory operační paměti, instalační soubory, podobně jako pro každý soubor se můžete rozhodnout, zda si jej přejete ponechat nebo odstranit. Nakonec jsou zvolené soubory spolehlivě odstraněny.

Aplikace kromě skrytých souborů najde také další velké soubory, jako např. videa. Rozpozná i duplikáty a navrhne vám jejich odstranění. Zatím chybí funkce, která detekuje dlouho neaktivní soubory. Protože je aplikace ve fázi Early Access lze očekávat, že v průběhu dalšího vývoje bude funkcionalita nadále rozšířena.

Minimalistický nástroj vám "sedne"

Pro základní nasazení aplikace ani další nabídka funkcí není potřebná. Ať už jde o duplikáty, pozůstatky instalací přes APK anebo datové zbytky v mezipaměti, vše Cleaner spolehlivě najde a vymaže. Uživatelé, kteří chtějí pro tyto činnosti používat speciální nástroj, mohou také využít Mi Správce souborů, také od Xiaomi, nebo využít podobnou aplikaci přímo od Google. Oba souborové manažery nabízí funkci mazání, pomocí které lze datová úložiště smartphonu pročistit.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení