Menu

Majitelé smartphonů Huawei hlásí problémy s akumulátory: na vině je aktualizace

29.03.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Majitelé smartphonů Huawei hlásí problémy s akumulátory: na vině je aktualizace

Majitelé smartphonů Huawei hlásí problémy s akumulátory: na vině je aktualizace | foto: THAM YUAN YUAN/Pixabay

Majitelé telefonů Huawei P30 Pro si v posledních dnech stěžují, že nová aktualizace softwaru EMUI 11 znatelně zhoršuje výdrž akumulátoru. Uživatelé by proto měli raději počkat, než bude k dispozici oprava.

Společnost Huawei zahájila před několika dny uvolňování aktualizace smartphonu Huawei P30 Pro na EMUI 11 a nyní ji šíří celosvětově. Někteří uživatelé ale nejsou po její instalaci příliš spokojeni. Na Redditu se objevily kritiky, že po instalaci aktualizace se výrazně zhoršila výdrž akumulátoru jejich telefonu. Někteří uživatelé hlásí, že problémy zaznamenali pouze v prvních dnech.

Uživatelé se pozastavují nad výkonem akumulátoru. Je důvodem nejnovější aktualizace na EMUI 11?

huaweiacu

Kvůli americkým omezením Huawei také sází na vlastní operační systém HarmonyOS. | Zdroj: THAM YUAN YUAN/Pixabay

"Mám Huawei P30 Pro a právě jsem aktualizoval na EMUI 11. Od té doby pozoruji, že se mi akumulátor vybíjí rychleji. Má to něco společného s poslední aktualizací?" ptá se jeden z uživatelů. "Všiml jsem si stejného projevu. Akumulátor se vybíjí mnohem rychleji. Od aktualizace EMUI jsem ale zakázal inteligentní správu akumulátoru, což mohlo mít vliv," spekuluje jiný uživatel.

Doposud není jasné, co přesně by mohlo být příčinou případné horší výdrže akumulátoru. Společnost Huawei k tomu žádné oficiální prohlášení prozatím nevydala. Kapacita a schopnost nabíjení telefonu Huawei P30 Pro by ale neměly být rozhodujícím faktorem.

Třetí aktualizace od uvedení na trh

Od svého uvedení na trh v dubnu 2019 už model Huawei P30 Pro získal tři verze nadstavby EMUI: od verze 9.1, přes 10.0 a 10.1 až po nynější 11.0. A to bez hlášení jakýchkoliv problémů. Huawei už nyní u nových zařízení nespoléhá na systém Android, ale na vlastní HarmonyOS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Souhlas

  Reakce na Janah: jsem na tom podobně, potvrzuji fakt

  Reagovat na komentář

  Huawei p30 pro

  Zjistila jsem, že je to způsobeno nikoliv aktualizací samotnou, ale při aktualizaci nainstalovanou aplikací Huawei home. Aplikace drancuje baterii, nelze ji odinstalovat, a když si vynutím ukončení, stejně se posléze zase sama zapne.

  Reagovat na komentář

  P30

  Dobrý den, tento problém je i u Huawei P30. Telefon po aktualizaci vydrží max jeden den, před tím dva.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení