Menu

Vybitá baterie? Už nikdy více

20.05.2019 11:36 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vybitá baterie? Už nikdy více

Vybitá baterie? Už nikdy více | foto: CHIP

Dříve či později se každému smartphonu pokazí baterie. Nemusíte se kvůli tomu rozčilovat, ale můžete častěji nabíjet. 

K čemu je sebelepší smartphone, když má vybitou baterii? Smartphony toho zvládnou hodně, ale řada z nich nevydrží celodenní používání, aniž by je bylo nutné opakovaně nabíjet. Špičkové moderní smartphony mají sice stále více funkcí a vyšší výkon, ale jejich napevno instalovaná baterie má často kapacitu pod 3 500 mAh. Elegantní vzhled a štíhlé tvary jsou pro výrobce důležitější než výdrž, takže v nich objemné akumulátory nenajdete.

Obvyklé tipy pro úsporu elektrické energie pak většinou omezují funkčnost smartphonu nebo pohodlí při jeho využívání. Pokud je chytrý telefon stále použitelný a má aktuální verzi operačního systému, můžete problémy řešit i jinak. Můžete se prostě smířit s realitou, že potřebuje velmi často dobíjet, a proto můžete vhodné napájecí zdroje udržovat na různých místech. Pak můžete baterii čas od času dobít a nikdy neskončíte se zcela vybitým telefonem. V závislosti na požadavcích a technických parametrech můžete použít různé typy nabíječek, které baterii šetří, dobijí ji velmi rychle, nebo dokonce můžete využít bezdrátové nabíjení. V Chipu 6/2019 vám poradíme, jak snadno dobíjet váš smartphone aniž by u toho trpěl on, nebo jeho baterie.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.