Menu

Monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD s rozlišením 8K

11.01.2017 08:06 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD s rozlišením 8K

Monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD s rozlišením 8K | foto: CHIP

Dell UltraSharp 32 Ultra HD 8K je prvním 32“ monitorem s rozlišením 8K. Dokáže zobrazit více než miliardu barev, má 33,2 milionu pixelů a 100% barevný gamut Adobe RGB a sRGB.

Nový monitor Dell UltraSharp 32 Ultra HD má čtyřikrát lepší obraz než Ultra HD 4K monitory a dokonce šestnáctkrát lepší než monitory s rozlišením Full HD. Monitory s takto vysokým rozlišením a technologií Dell PremierColor najdou své zákazníky především v komerčních oblastech, kde je zásadní velké přiblížení obrazu, jako je například úprava fotografií a videí, některé medicínské obory, diagnostický výzkum či těžba ropy nebo plynu. Díky téměř bezrámečkovému displeji přichází navíc ve velmi kompaktním balení.

Rozlišení 7680 x 4320 bodů a velikost 32“ znamená, že monitor má hustotu bodů 280 ppi. Podle výrobce má dále displej jas 400 cd/m2 a kontrast 1300: 1. Je vybaven dvěma konektory DP 1.3 a čtyřmi USB porty. Dostupný by měl být v květnu. Jeho cena je 4 999 USD.

Kromě tohoto modelu představí Dell během tohoto roku i několik dalších nových monitorů vybavených novou technologií HDR3, která zajistí lepší vizuální zážitky. Nechybí mezi nimi Dell 27 Ultrathin s nejtenčím profilem ve své třídě, displejem InfinityEdge, technologií Quad HD a porty USB Type-C a dále monitory Dell 24 a 27 InfinityEdge, které mají navíc také duální externí 6W reproduktory s profesionálním zvukem od Waves Maxx Audio.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení