Menu

Monitorovací HD kamera pro řidiče

29.08.2012 12:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Monitorovací HD kamera pro řidiče

Monitorovací HD kamera pro řidiče | foto: CHIP

Genius představil videokameru DVR-HD560 s HD rozlišením a 2,5 palcovým displejem, která je určena k trvalé instalaci do automobilu. Přístroj dokáže pořizovat na paměťovou kartu širokoúhlý záznam, který může posloužit řidičům při zpětném vyhodnocování případných dopravních situací a nehod. Kamera se prodává za doporučenou cenu 1499 Kč vč. DPH.

 

 

 

Novinka je určena majitelům automobilů, kteří chtějí mít oporu v podobě videozáznamu při řešení dopravní nehody s pojišťovnou nebo policií, popřípadě k nahrávání dalších situací na silnici, které se před nimi odehrávají. Širokoúhlá HD kamera do auta Genius DVR-HD560 dokáže nepřetržitě nahrávat dění v řidičově zorném poli. Kamera po připojení kabelem do autozásuvky spustí nahrávání vždy při nastartování automobilu. Záznam ve volitelném rozlišení je ukládán do souborů s délkou 3, 5 nebo 10 minut. Data se ukládají na paměťovou kartu systémem časové smyčky. Nejstarší soubory jsou průběžně přemazávány aktuálními, takže nehrozí, že by inkriminovaný okamžik nebyl zaznamenán. DVR-HD560 disponuje také šesti diodami, které pomáhají zajistit kvalitní záznam i při nízké viditelnosti. Zařízení lze používat i mimo automobil jako běžnou digitální kameru nebo fotoaparát. Kameru se připevňuje k čelnímu sklu nebo na palubní desku pomocí přibaleného nastavitelného držáku.

Technické parametry Genius DVR-HD560:

Rozměry

109 x 59 x 22 mm

Hmotnost

103 g

Velikost displeje

2,5 palce

Typ senzoru

CMOS

Zobrazovaný úhel

120 stupňů

Formát záznamu

AVI

Rozlišení

1280 X 720/30 fps

Záznamové médium

HCSD

Napájení

DC12V/cigaretová zásuvka

Akumulátor

Li-ion

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení