Menu

MSI U115 Hybrid a MSI U120 WiMAX

07.01.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nové netbooky, nettopy a netony.

MSI U115 Hybrid a MSI U120 WiMAX

Nové netbooky, nettopy a netony.

Zajímavé novinky nás v novém roce bezpochyby čekají v segmentu tzv. Netbooků. Spolčnost MSI ohlásila, že na lednové výstavě CES, která se bude konat od 8.-11.ledna 2009, představí MSI nové verze netbooků MSI Wind U115 Hybrid a U120 WiMAX Ready.

Model MSI - U115 Hybrid má být zajímavý tím, že jako první ohlášený netbook bude schopen pracovat zároveň s disky typu SSD a klasickými magnetickými pevnými disky. Výsledkem kombinace disků by měla být nižší spotřeba netbooku a tedy vyšší výdrž při práci na akumulátory. Podle výrobce by měl tento netbook se šestičlánkovou baterií vydržet pracovat až 12 hodin. Výrobce neuvádí konkrétní kapacitu „šestičlánkového" akumulátoru, takže opravdovou výdrž si budeme muset vyzkoušet sami, ale i kdyby netbook vydržel v reálném provozu alespoň osm hodin, bylo by to skvělé. Druhá ohlášená varianta U120 WiMAX Ready má, jak naznačuje název, být vybavena adaptérem pro přístup k bezdrátovým sítím WiMAX.

Na stejné výstavě má být představen i nové stolní počítače se základní konfigurací vybavené dvoujádrovou verzí procesoru Intel Atom. Zajímavou novinkou budou i tzv. počítače „NetOn", tedy nettopy integrované do 22" a 19" LCD displeje. Konkrétně se má jednat o modely označené AE2203, AP1900, AE1901 a AP1902.

Michal Bareš

Info: www.msi.eu

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení