Menu

Multifunkce Brother

04.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
rychlejší a až do formátu A3

Multifunkce Brother - rychlejší a až do formátu A3

Společnost Brother International, založena právě před 100 lety, ohlásila na tiskové konferenci nové modely multifunkčních tiskáren - černobílých i barevných.

U všech modelů barevných inkoustových multifunkcí došlo ke zvýšení rychlosti tisku, zvýšení rozlišení (maximem je 6000 x 1200 dpi) a snížení spotřeby. A některé modely jsou vybaveny funkcemi, jako je tisk z paměťových karet a flash disků (tedy tisk z USB portu) a mají i rozhraní PictBridge pro tisk z digitálních fotoaparátů. Většina modelů má i podavač dokumentů pro snadnější skenování, kopírování a faxování. Výkonnější modely mají také větší displej, který je dotykový a přes který se multifunkce snadněji ovládají. A kromě síťových modelů je v nabídce i model s bezdrátovou síťovou kartou.

Brother si hodně slibuje od nových barevných zařízení formátu A3 - MFC-6490CW a 6690CW, která jsou vybavena faxem, skenují, kopírují a mají i podavač dokumentů a podporují tisk z USB. Model 6690CW má i dotykový 4,2" barevný displej. Připojit se k nim můžete i bezdrátově. Tisk probíhá rychlostí 28 stran za minutu (barevně) a 35 stran černobíle.

V nabídce jsou pak i nové fotopapíry tohoto formátu. Cena obou zařízení přitom není vysoká. Model MFC-6490CW stojí 6997 Kč vč. DPH a model MFC-6690CW 7889 Kč vč. DPH. Náklady na černý tisk jsou u nich 68 haléřů na stránku a barevná vyjde na cca 2 Kč vč. DPH.

Vyšší výkon mají i černobílé laserové modely. Tisk a kopírování probíhá rychlostí 22 stran za minutu při maximálním rozlišení 2400 x 600 bodů. Ovladače i software jsou v českém jazyce. Brother nabízí modely s faxem (MFC-7320, 7440N a 7840W) i bez faxu (DCP-7030 a 7045N). Modely se síťovým rozhraním mají v označení písmeno N a W značí bezdrátovou síťovou kartu.

Zdroj: Brother International

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení